חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קידום ממומן בגוגל

המדיה הדיגיטלית הפרסומית הכי משומשת היום היא גוגל. זה נובע מהרבה סיבות; נפח הקהל העצום אליו היא פונה, העובדה שכולנו משתמשים בה כמנוע חיפוש נפוץ ושהיא נמצאת בכל מקום באינטרנט, אפילו באתרים שלא קשורים אליה בכלל. החלטתי לתת לכם מידע על קידום ממומן בגוגל; הצורה שיכולה לקדם את האתר של העסק שלכם יותר מהר, ולהכניס יותר כסף. ניגע גם בפלטפורמות פרסומיות מתוך מנהל המודעות של גוגל (Google Ads Manager), הצורה בה מעבירים מידע מהאתר שלכם לגוגל (Google Tag Manager) ואפילו מילה אחת או שתיים על Google Display Network.

קידום ממומן בגוגל, חיפוש "פיצה בהוד השרון" | סער ברעם

מה זה קידום ממומן בגוגל?

לפעמים, הכי טוב הוא לתת דוגמה של קידום ממומן בגוגל. בואו ניכנס לגוגל, ונחפש "פיצה בהוד השרון". אם תשימו לב, ליד התוצאות העליונות יש מין כיתוב קטן כזה שרשום לידו "מודעה". המודעות הללו הן הביטוי הכי פשוט של מודעות ממומנות בגוגל. אם נלחץ על אחת מהן וניכנס לאתר שלהם, גוגל יחייבו את בעל הפיצרייה על הכניסות שהוא מקבל מלחיצות על המודעה. כמובן שלא מדובר רק בפיצריות; אפשר לפרסום במגוון תחומים שונים בהתאם למילת המפתח אותה נחפש.

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

מה המטרה של קידום ממומן בגוגל?

המטרה הראשונה היא להקדים את הקידום האורגני של האתר שלכם. אם פתחתם אתר ואתם רוצים להביא אליו כמה שיותר אנשים בזמן יותר קצר מומלץ להשתמש ב-Google Ads. יש סיבה מאוד ברורה למה כדאי להשתמש בזה; גוגל סורקים אתרים קטנים בצורה יסודית רק לאחר הרבה מאוד זמן (עד חודשיים) ורק לאחר מכן הוא נותן לכם את המיקום המגיע לו באותו רגע. אם אתם רוצים לחסוך את הזמן הזה ולקבל תוצאות מהירות יותר, השתמשו בקידום ממומן בגוגל.

המטרה השנייה היא גיוס לקוחות בצורה יותר מהירה. כבעלי עסק, אתם מעוניינים בלקוחות כאן ועכשיו. כל זמן שאין לכם לקוחות, העסק מפסיד. לפעמים, עדיף להשקיע במודעות ממומנות ולקבל עבודה, ואולי אפילו המלצות מאנשים שהיו אצלכם דרך המודעות, מאשר לחכות ללקוחות על בסיס שמועה בלבד ולהשאיר את העסק ריק מלקוחות.

הגדלת הכנסות לעסקים

יתרונות של קידום ממומן בגוגל

ניתן בקלות להבין מהי האסטרטגייה השיווקית של המתחרים שלכם. לצורך העניין, יש לי לקוח שיש לו עסק קטן יחסית בתחום הנגרות. הוא קיבל לידים מאוד טובים, אך השיווק היה מאוד יקר בגלל המתחרים שלו. הבעיה שלו הייתה מאוד פשוטה – גוגל נותנים מיקומים יותר טובים למי שמציע להם יותר כסף ביחד עם אתר מושקע שלא היה לו. במקרה הזה, כדאי מאוד לשווק על מילות מפתח שמחפשים אותן קצת פחות, אך לא ממומנות על ידי המתחרים שלכם. אפשר למצוא אותן באמצעות ייעוץ של מומחה לשיווק דיגיטלי או דרך הפלטפורמה של הפרסומות של גוגל (Keyword). איך מנתחים מילות מפתח? הקליקו.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

עיצוב ובניית האתר בהתאם לגוגל

בגלל שאתם משלמים על כל כניסה לאתר שלכם, אתם חייבים לגרום ללקוח לשכור את שירותכם אחרת הכסף הולך לפח. תדאגו לעיצוב מרווח לאתר שלכם שיהיה מאוד נעים לעין כדי שהלקוח הפוטנציאלי ירצה לפחות להישאר ולבדוק את התוכן שלו. מהרגע הראשון שאדם מגיע לאתר שלכם, אתם נותנים לו את כל המידע האפשרי בשביל שיסגור את העסקה. הלקוח שמגיע אליכם מגוגל רוצה שירות כאן ועכשיו, והוא רוצה לוודא שהאתר שלכם נותן את הרושם המספק שאתם יכולים להביא לו את השירות.

כמה עקרונות מאוד חשובים שצריכים להיות בעמוד הראשון אליו נכנסים לאתר שלכם הם ביאור היתרונות של העסק במבט ראשון של הלקוח הפוטנציאלי. צריך למלא את הדפים בהם, בחוזקות וביכולות של העסק שלכם. בנוסף לכך, אתם צריכים לחשוב על מה יוצא ללקוח מזה, ואיך אני חוסך ממנו סבל או משפר את החיים שלו משמעותית.

ההשקעה הכספית שלכם יכולה ללכת לזבל במקרה שהאתר שלכם לא מסודר עד הסוף. גוגל נותן מיקום ראשון בקידום ממומן למודעות המשלבות גם תוכן מעולה, הצעת מחיר גבוהה, עלות לקליק גבוהה ומתאימה לחיפוש הספיציפי. כדאי לטפל קודם כל בתוכן; אם אתם צריכים מישהו שיבנה לכם או יבדוק שהאתר נמצא בסטנדרטים הכי גבוהים של תוכן, כדאי ליצור איתי קשר או לפחות לקרוא כמה מדריכים על איך לעצב את האתר או את דף הנחיתה שלכם בצורה נכונה שתמנע ממכם לשלם לגוגל סתם.

לחצו בשביל לראות מה צריך להיות בדף נחיתה שלכם >>>>

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מהעסקים יכולים לקבל תוצאה טובה יותר ממה שקורה כרגע!

תכנון פרסום בגוגל

תוכנית לקידום ממומן בגוגל מכילה כמה מרכיבים:

  • תקציב – כמה אתם מוכנים להשקיע בפרסום ממומן בגוגל? אם אתם יכולים, כדאי לברר כמה המתחרים שלכם משקיעים בפרסום הממומן לעצמם.
  • מחקר מילות מפתח – אם אני רוצה להשקיע בשיווק ממומן בגוגל, אני צריך להכיר את מילות המפתח בהן אני רוצה להיות ראשון. כמה התחום שלכם תחרותי? "קידום בפייסבוק" לדוגמה הוא תחום מאוד תחרותי, אבל "שיווק עסק" הרבה יותר.
  • במה אנחנו צריכים להשקיע? – האמת שבדרך כלל אני משקיע בכמה מילות מפתח שמחפשים אותן קצת פחות, אבל זולות יותר והתחרות קטנה יותר כדי ליצר ללקוחות שלי יותר קליקים במונחים פחות תחרותיים, ולחסוך להם הרבה מאוד כסף. אנחנו גם צריכים לחשוב מה הפעילות שהלקוחות הפוטנציאליים שלנו צריכים לעשות; אם מדובר בקנייה בחנות, נטמיע קוד מגוגל באתר שלנו ונפרסם את הפריטים שלנו דרך גוגל (קמפיין בגוגל שופינג – פלטפורמה למכירת מוצרים דרך גוגל, וקידום החנות שלכם דרכה יהיה יותר זול משמעותית מקמפיין קידום אתרים רגיל). ההטמעה מאוד חשובה, ויש הרבה מאוד סרטונים בהם מלמדים אתכם לעשות את זה בצורה מיטבית.

אפשר ליצור קהלים רלוונטיים ולנתב אותם לאתר שלכם דרך שיווק ממומן בגוגל

יש קהלים מותאמים אישית ומדדים שונים לקהל שלכם אליהם אפשר להגיע. אנחנו לא ננתח את זה יותר מידי, אבל רצוי שתדעו שאפשר להשתמש גם באנשים שביקרו אתכם באתר, כמו כן קהלים המבוססים על תחומי עניין. כמובן שבפרסומות עצמן אפשר להכווין למילת חיפוש ואזור גיאוגרפי של המשתמש.

מעוניינים לשמוע עוד על קידום ממומן בגוגל
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

קמפיין ברשת המדיה של גוגל

מודעות של גוגל מופיעות בכל מיני אתרים; יש הרבה מאוד מודעות בוואלה, ynet והרבה אתרים חזקים ומובילים. המודעות יכולות ל"רדוף" אחריכם, ולהופיע בכל מיני משחקים בסמארטפון ומקומות נוספים. המודעות מופיעות דרך Google Display Network, ומשקיעים בהן כמובן דרך ה-Google Ads.

אפשר גם להוסיף קמפיין קידום ביוטיוב (Youtube Ads); אתם יכולים להוסיף את התוכן שלכם לפני כל סרטון של מתחרה שלכם, בהנחה והמשתמש לא הוריד את הפרסומות ביוטיוב בעצמו. יש לזה כמה אסטרטגיות וכמה הצעות מחיר, ואנשים ללא חוסם מודעות יצטרכו לצפות בפרסומות במשך זמן מסוים לפני שיוכלו לדלג עליהם לסרטון, ואתם משלמים על הפרסומות רק אם הם נשארים לצפות בוידאו במשך זמן מסוים לאחר מכן.

מדריכים נוספים שיעניינו אותך