הפקת סרטוני תדמית

כל תמונה שווה אלף מילים (ולעתים יותר). בכל שנייה בסרטון יש (היום) לפחות 30 פריימים. אז בשנייה, מספרים 30,000 מילים. אפשר להמשיך לעשות את הכפולות, אבל אני חושב שמי שבא לקרוא את המאמר הבא - הפקת סרטוני תדמית, מעוניין בדברים קצת אחרים. שנתחיל?

תוכן עניינים

לא רוצים חפירות ורוצים לדבר עם מישהו?

עוד לפני הסרטון - אסטרטגיה

עוד לפני שהתחלנו לכתוב, להעלות רעיונות, יהיו לנו כמה שלבים לעבור. הפקת סרטון ברמה גבוהה צריכה לעלות אלפי ולפעמים עשרות אלפי שקלים, ומתחשבים בכל פרט הכי קטן. אז מהם הדברים שצריך לקחת בחשבון?

אני עוקב אחרי כמה מנטורים בעולם העסקים, ואחד מהם הציע דבר מעניין: תמכור את מה שאתה עושה כשעוד אין לך מוצר. וזה מדוע? לבדוק מי מוכן לקנות אותו ולהשקיע בו, גם אם מדובר במשהו ראשוני לגמרי. מקסימום, לא תיקח עבורו תשלום, אבל תבין שמה שמכרת – יש לו קהל ומתעניינים בו. על הדרך, גם תראה מי מעוניין בזה.

מודל עסקי רווחי הוא השלב הבא. אחרי שהפכתם את העולם בשביל למכור את השירות, בדקו את כל ההוצאות שלכם במתן השירות. דאגו שההוצאות יהיו סבירות וישאירו לכם הרבה מקום למו"מ. אם במו"מ נותנים לכם הצעות נגד שבלתי אפשרי להתחרות בהן, תחשבו מדוע. האם הספקים יקרים? האם אני מסביר את השירות בצורה לקויה? או האם, בכלל, השירות אינו רווחי? אילו הנקודות ששווה לכם לגעת בהן.

קהלי יעד הוא השלב הבא. מיהו הקהל האידיאלי שיקנה את המוצר שלי? אני יכול להאריך ולומר על הרבה קהלי יעד, וכמו שאני תמיד אומר: 'אין דבר כזה אנשים, יש רק קהלי יעד'. אני שומע את המילה "אנשים עושים כך וכך…" כמה פעמים ביום. "לאנשים אין סבלנות היום" זו אחת הנפוצות. אשכרה? אם יש משהו שיכול להועיל להם משמעותית ולשנות להם את החיים, לא יהיה להם סבלנות לשמוע על מה מדובר? אתן דוגמה: לפני כ-8 שנים רציתי להוציא דרכון אירופי. ניסיתי רומני. לצערי, לא צלח. אבל הייתי מוכן להוציא מסמכים, לעבור במשרד הפנים, לשלם על זה וגם להוציא ארכיונים ולחקור את אבא שלי כמה פעמים. אז… תסיקו את מה שאתם רוצים מזה.

למה-לי הוא השלב אחרי קביעת קהלי היעד. יש לכם מוצר, קהל יעד, ואתם צריכים להבין למה-לאותו קהל יעד כדאי לקנות את המוצר. הצלחתם יחסית בקלות? נהדר. לא הצלחתם בכלל ושברתם את הראש? פנו לאיש מקצוע, או שתחליפו את קהל היעד, או שתשנו את המוצר. הרבה פעמים נקנה מוצרים בזכות דרך המחשבה ודרך השיווק שלכם, והרבה פעמים הם מוצרים שאין לנו צורך בהם [צורך שונה מרצון, ומחובה]. נקנה כי אנחנו משוכנעים שהמוצר ישנה את החיים שלנו לטובה, או ימנע מהם רוע.

תסריט

אחרי שהבנתם מהי התועלת המרכזית שלכם, מי קהל היעד ומהם נקודות התורפה שלו, אתם על הגל! מכאן, נשאר להתחיל לבנות תסריט לקראת הסרטון השיווקי. אני משתמש בטבלה בעלת שתי עמודות: בעמודה אחת רואים, בעמודה השנייה שומעים. מכיוון שוידאו מגרה שני חושים בלבד, כדאי לראות ולחשוב: מה הוא עושה לאותם חושים?

לחבר'ה הפחות מתקדמים מבינינו, מומלץ לכתוב עמודה נוספת של הערות, או לכתוב את הדבר הבא: מה אני רוצה שהלקוח שלי יחשוב. אחרי שהבנתם מה אתם רוצים שהלקוח שלכם יחשוב במהלך אותה סצנה \ טייק, תהיו במצב משמעותית טוב יותר. הרבה פעמים, אנשי הצילום השיווקי יספקו לכם את הסחורה גם בעניין הבא. אם אתם לא רוצים להתעסק בזה, דאגו לקבל את התסריט לפני שאתם מצלמים, כדי שתוכלו לתת הערות או להבין מה אתם מוכנים שיהיה ומה לא.

הערה: במקרה הספציפי כאן, אם אתם כותבים את התסריט, נסו שהוא יתאים למדיניות הפרסום בפייסבוק. את המאמר על מדיניות הפרסום בגוגל אין לי אז לא אקשר אליו, אבל גם לשם אתם צריכים לבדוק שזה אכן עובר טוב.

הפקה

לקחתם שחקנים? הייתם שותפים פעילים בליהוק? האם אותם שחקנים מזוהים עם קהל היעד שלכם, ויכולים להבין את מה שקורה איתו? מה הם צריכים לחשוב כשהם נכנסים לדמות? זה כמובן, מקצר את הזמן שלנו להצטלם ונראה מקצועי ומדונדש. כל חברת הפקה צריכה לקחת בחשבון את הדמיון, העזרה, ההבנה והיכולות של אותו שחקן. בתור הלקוח, קחו בחשבון שהדבר מתומחר והשחקנים מתאימים לחלק הראשון של המאמר.

גילוי נאות: קשה לתמחר ולהכנס לעובי הקורה בפורום בו קוראים מאמר. אם הפקת סרטוני תדמית מעניינים אותך, התקשר אלינו ונדאג לייצר עבורך את הסרטון שירים לך את העסק.

בכל זאת לא יודעים מתי ללכת על פרסום בפייסבוק?
מוזמנים להשאיר פרטים כאן ואחזור בהקדם

צילום ועריכה

המינימום של המינימום הוא לדאוג לסאונד הולם, צילום ברור ואיכותי. בעידן ה-SMARTV והמוצרים השונים, הרבה מעדיפים לצלם ב-60 פריימים בשנייה. זה אחלה של תנאי כדי להבין את הסטנדרטים שעובדים בהם. זה עבור, כמובן, הצלם. אז בקשו את האיכות המירבית שאפשר לייצר ב-60 פריימים בשנייה. אני מניח שתרצו להשתמש כמה פעמים בכל סרטון, ותשקיעו בו הרבה כסף.

טריק קטן שעשיתי: יש לי סרטון למכון קוסמטיקה שעבדתי עליו. החלק הראשון הוא משתנה, ותואם למה שהלקוחה עושה ביום-יום. החלק השני של הסרטון מדבר על השיטה בה מכון היופי עובד. משם והלאה (כולל הסגיר והאפטר אפקט), הסרטונים זהים לחלוטין. הרי המוצר אותו מוצר, הצורך משתנה מלקוח ללקוח. אז תתאימו את הסרטונים ללקוחות שלכם במעט מאד כסף, טרחה ומאמץ.

התאמה לרשתות החברתיות


מכאן, נשאר לנו לבצע כמה התאמות לרשתות החברתיות. אעבור איתכם על כמה דוגמאות:

  • ב-Reels ו-סטורי באינסטגרם ובפייסבוק, טיקטוק או ב-Shorts ביוטיוב. יחס של 16 גובה על 9 רוחב, כהכללה. מומלץ לייצר סרטונים באיכות גבוהה (ה-9 צריך להיות לפחות 1080 פיקסלים ברורים).
  • פוסטים בפייסבוק: 1500 גובה על 1200 רוחב.
  • אינסטגרם: 1080 על 1080.
  • יוטיוב: יכול להיות כמה גדלים, המומלץ הוא 1920 רוחב על 1080 גובה לפחות, ביחס הזה.

אלה היו רק כמה דוגמאות, בשביל לסבר את האוזן.
בבחירת קהל היעד שלכם, אתם גם צריכים לבחור את המדיה שסביר שאותו קהל יעד נמצא.

צריכים ליווי שיווקי בבניית משפך שכולל סרטונים? אנחנו נשמח לעזור. הצוות שלי ואני נותנים שירות לחברות וארגונים בדיגיטל – שיווק ברשתות חברתיות, קידום בגוגל ומנועי חיפוש, בניית אתרים ויצירת תוכן לעסקים. רוצים להשיג יותר מכירות ויעדים נוספים? דברו איתי בטלפון 077-8040280.

רוצים לקבל הצעת מחיר שתביא לכם תוצאות? שלחו פרטים כאן

המלצה של אייל פור, בונה, מייעל ומקדם אתרים על השירות שנתתי למלון יהודה בירושלים

עדי איצקין, יועצת שירות ארגוני, מדברת על אופי השירות שקיבלה ממני במהלך העבודה שלי עם הארגונים לה ייעצה

אורי שקד, כותב תוכן, הפנה בעלי עסקים אליי בכדי שאוכל להפוך את התוכן ללקוחות שצריכים את השירות שלהם