מומחה קידום ממומן בגוגל

גוגל הוא אחד ממנועי הפרסום המודרניים הותיקים ביותר. כן, יש פה סתירה. מצד שני, גוגל אדס הושק ב-1999 ומאז הוא התפתח וגדל להיות מעצמה. יש הרבה ניואנסים שכדאי שתדעו להכיר, אפילו ברמת המאקרו, בשביל שתוכלו לבחור מומחה קידום ממומן בגוגל. קצר או ארוך?

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

אם הגעתם לדף הנוכחי, כנראה שאתם מחפשים אחד משניים: אדם שיוריד מכם את ההתמודדות עם גוגל וייתן תוצאות מספקות, או שהסתבכתם בעצמכם עם פיצ'רים מסוימים. בעמוד הקרוב, אדבר איתכם בעיקר על האופציה הראשונה, שכן בגוגל יש כל כך הרבה פיצ'רים, שלהתחיל לדבר על כל אחד מהם יהיה מיותר. בסיפורי המקרה, אנסה לרדת ל-3 מקרים פרטניים שאני נותן להם פתרונות. בואו נצא לדרך.

יכולות וסוגי העסקים שמרוויחים מקידום ממומן בגוגל

קידום בגוגל, בגדול, מתחלק לכמה מוצרים:

 1. קידום במנוע החיפוש הגדול בעולם.
 2. קידום ביוטיוב – וידאו.
 3. קידום בבאנרים באתרים (רשת המדיה, GDN).
 4. קידום בגוגל שופינג (מנוע החיפוש + מוצרים).
 5. קידום בג'ימייל – כן, גם את זה אפשר לעשות.
 6. קידום בגוגל מפות – גוגל לעסק שלי

בואו נכנס טיפה יותר לעובי הקורה. כשאנחנו מתייחסים לכל מנוע פרסומי כזה כקהל, אנחנו מבינים שמי שצופה בבאנרים באתרים שונה כהכללה ממי שמחפש בגוגל שופינג. כל אדם שונה במהות שלו, ולמרות זאת עדיין עדיף להשתמש בכמה פלטפורמות בתוך הקידום הממומן בגוגל בשביל להשתמש בהן. עם זאת, אני שם לב לקמפיינים מצטלבים. ראיתי באנרים (גם כשראיתי אותם בחטף, זה נטמע עמוק בזיכרון), לאחר מכן התחילו לצוץ לי סרטונים ביוטיוב (נגיד ולא היה לי יוטיוב פרימיום) בנושא, ובסופו של דבר התחלתי לחפש והגעתי למקום שהמפרסם רצה אותי בו. מבחינתי, עבודת פרסום מצוינת, ושאפו גדול.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

סוגי העסקים שיכולים להרוויח מגוגל, כהכללה:

 • כל נותני השירות שמחפשים אותם באופן יזום
 • כל המוצרים שאנשים מחפשים
 • מפיקים, אמנים וזמרים ביוטיוב
 • עסקים שמשתמשים בוויז כדי להגיע אליהם
 • כל אדם שרוצה להעלות מודעות, עפ"י הפעילות של גוגל, למשהו

ובקיצור – בערך 90%+ מהשוק!

ויוצאים מזה העסקים ש:

 • סטארטאפים שהכניסו מוצר חדש לגמרי על המדף, שאי אפשר להסביר אותו במילים בודדות. גם עבורו, רשת המדיה ויוטיוב יכולות להיות רלוונטיות יחסית, אבל עדיף לפנות לפרסום ברשתות חברתיות.
 • שירות מהפכני, לא מוצר – שירות. אבל בגדול, אותו הדבר.

קחו בחשבון את הדברים החשובים ביותר מתוך כל פלטפורמה כזו. רוצים לדעת אם יש עניין בגוגל טרנדס? הנה כלי מתוך הדרכה שקיימתי:

הבדלה בין מומחה לקידום ממומן בגוגל לבין מקדם מן השורה

חוסר ביכולת מעקב – לפני כמה שנים, כששאלתי קולגה לגבי טוויסט קטן במעקב ההמרות, קיבלתי פצצה לפנים. שאלתי: "תגיד, איך אתה עושה מעקב ל-X?", והוא אמר לי: "אני לא מטמיע מעקב. מרגישים את ההבדל והלקוח יודע להגיד לי את זה גם, שזה הגיע ממני". ממה שאני כותב לכם, וזה סימן אזהרה בו כל הסירנות צריכות להיות לכם ואתם צריכים לדעת: החשבון צריך להיות בבעלותכם וכדאי שיהיה מעקב המרות שוטף. אתם והלקוח צריכים לדעת בדיוק מה קורה באתר שלו כחלק מהקמפיין. ואם דף הנחיתה כל כך גרוע, שאין לכם שום הבנה של כמה באמת פתחו אותו? כמה הפרסומות מעניינות את הלקוח? ובקיצור: נתונים = שליטה, ושליטה + זמן + חשיבה = ניהול נכון.

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מקבלים תוצאות טובות יותר ממה שקיבלו!

בעיות חוזרות במדיניות – קורה בגוגל שחלק מהדברים הם 'טיפולים ניסיוניים' ושווה לבדוק את מילות המפתח והמשפטים, בדפי הנחיתה ובמודעות עצמן. יש גם דברים שונים במדיניות הפרסום של גוגל, שעליה אכתוב בשבועות הקרובים, ואתן פרספקטיבה שונה לכל מקרה. המילה "בוטוקס" לעתים נחשבת כטיפול ניסיוני, ותצטרכו להתחשב בכל מה שתחת הדומיין שלכם כטיפול ניסיוני. לכן, הקפידו לבקר את התוכן, קראו את הניתוחים שלי לעולם המדיניות בגוגל ובפייסבוק ותמשיכו הלאה. לי זה תקע כמה קמפיינים בהתחלה, עד שהבנתי שצריך לדבר בהכללות ובשמות פועל.

ראש קטן – הכי קל עבור איש קידום בגוגל הוא להוציא לדרך קמפיין ולשכוח ממנו. יש לגוגל בינה מלאכותית דיי מתקדמת והיא עושה אופטימיזציה ברמה מסוימת, במיוחד אם הגדרתם לו מעקב המרות כמו שצריך. צריך לבדוק את הקמפיינים כל הזמן ואיש הקידום יכול להוריד עלויות משמעותיות ברמה השבועית. תחשבו שיש לכם תקציב של 10,000 דולר לפרסום בחודש. במאה ה-19 ג'ון וונאמייקר אמר "חצי מתקציב הפרסום שלי מבוזבז, הלוואי והייתי יודע איזה חצי" – והיום אפשר לדעת, כחלק ממעקב ההמרות ועבודת החשיבה, שציינתי מקודם.

למה כדאי לבצע בכלל קידום ממומן, ולמה בגוגל?

תחשבו שיש לכם יכולת להגיע ל-90% מקהל היעד בפלטפורמות השונות של גוגל בפרסום לא-אגרסיבי, לפעמים במחירי רצפה. אם הייתם בעמוד הזה וקראתם את הדברים האלה, קחו בחשבון: אני הולך לרדוף אחריכם בימים הקרובים. יהיה כיף. לקוח שמגיע מחיפוש, תהה, בדק, חקר ועדיין בחר בכם, הוא אחד הלקוחות הטובים ביותר. הלקוחות מפרסום ממומן בגוגל מגיעים אצלי ממקום 3 – אחרי קידום אורגני (גוגל ויוטיוב) וכמובן מפה-לאוזן. יש לכם יכולת לשנות את כמות הפניות שלכם בצורה מהותית יחסית בטווח קצר. בחלק מהקמפיינים שלנו, ישר רואים את ההבדל בין אין פניות, לבין זה שיש פניות.

הנה דוגמה ללקוח של הסוכנות שלי, שלפנינו, לא היה לו קידום בגוגל:

מומחה קידום ממומן בגוגל דוגמה לקמפיין

הפעילות שלי בגוגל אדס 64% מהתנועה שלו מאיתנו, ואחוז גבוה מזה בכמות ההמרות שלו. זו רמת השינוי שגוגל אדס יכול להביא לעסק.

האם קידום בגוגל אדס הוא לטווח קצר או ארוך?

בקצרה, כל מהלך קידומי נועד לטווח הארוך, כמעט בכלל – להוציא בחירות בישראל (שם כולם שוכחים דברים די מהר). קידום בגוגל אדס הופך להיות יותר יעיל עם הזמן. תחשבו שקליק יכול לעלות לכם 100 שקלים בתחילת הקמפיין, ו-20 בסיומו. זה הבדל משמעותי. הנה דוגמה, מדידה ונאמנה למקור, שאני מקבל מאחד הלקוחות שלי בתחום עריכת הדין הפלילית.

בתמונה הראשונה, תוכלו לראות את העלות לקליק למילת המפתח שלנו.

דוגמה לקמפיין פייסבוק

בתמונה השנייה, תוכלו לראות את העלות עצמה של מילת המפתח. היא נמוכה מהטווח הנמוך.

הלקוח הזה רץ איתי כבר תקופה ארוכה, ולאט לאט הורדנו את העלות לקליק. בנוסף להורדת העלות לקליק, הגדלנו את יחס ההמרה והלקוחות הרוויחו. מדובר פה על שירות לאורך זמן.

מעוניינים לשמוע עוד על מומחה קידום ממומן בגוגל
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

כמה טיפים קטנים

הדברים הכי חשובים, בשביל לקבל תמונה מלאה ואמיתית מהעבודה שלכם.

 1. השתמשו בתכונות מעקב.
 2. תנו את החשבון שלכם לאדם שייתן לכם את ה-300 ש"ח הנחה בהתחלה.
 3. בקשו דו"חות ותהיו מעורבים, במיוחד בהתחלה, בבניית הקמפיין.
 4. בדקו את דף הנחיתה שהלקוחות מגיעים אליו מדי פעם. ראו שהתוכן עדיין רלוונטי.
 5. שפרו את רמת השירות שלכם. גוגל מתגמל מי שנותן שירות טוב למחפשים.

צריכים ליווי ממומחה? אשמח לעזור. הצוות שלי ואני נותנים שירות לחברות וארגונים בדיגיטל – שיווק ברשתות חברתיות, קידום בגוגל ומנועי חיפוש, בניית אתרים ויצירת תוכן לעסקים. רוצים להשיג יותר מכירות ויעדים נוספים? דברו איתי בטלפון 077-8040280.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם