פרסום באינסטגרם בתשלום

על פרסום באינסטגרם בתשלום, כבר שמעתם? אחד הכלים הנהדרים, יעילים וקלים לשימוש, אשר מאפשר לבעלי עסקים קטנים כגדולים, להגדיל את החשיפה, להעלות את העוקבים ואיך לא, לשפר את יחסי ההמרה ולהמיר מתעניינים לרוכשים. איך מתבצע פרסום באינסטגרם בתשלום והאם הוא באמת שווה את ההשקעה (רמז, בהחלט) כל השאלות והתשובות, במאמר שלפניכם.

מניסיוני ולתחושתי, בכל מה שנוגע לפרסום בתשלום, אם בפייסבוק, או באינסטגרם, קיים איזה חשש, או אפילו רתיעה, בקרב בעלי עסקים רבים. משיחות רבות שהיו לי, אני מבין כי החשש הזה נובע מחוסר ידע, או אי הבנה כיצד עובדת הפלטפורמה, וכמובן, התחושה שאולי ההשקעה אינה מצדיקה את התוצאה.
וזה, בוודאות, פספוס לא קטן, כי קידום ממומן באינסטגרם הוא אמצעי מעולה, בעלות נוחה שמספק אינספור יתרונות. ומכיוון שכך, החלטתי לרכז עבורכם כמה שאלות נפוצות ותשובות, הכל מחכה לכם ממש כאן:

האם פרסום באינסטגרם בתשלום מסובך?

למעשה, פרסום באינסטגרם בתשלום מתבצע באמצעות מערכת הפרסום של פייסבוק, כך שמי שצבר קצת קילומטראז' בפרסום בפייסבוק באמצעות מערכת הפרסום, לא יתקשה גם כאן, מכיוון שהפרסום נעשה בדיוק באותו האופן.
כיצד? בונים קמפיין ייעודי, מגדירים את מטרת הקמפיין ובונים קבוצת מודעות בעלת תקציב וקהלי יעד, מכאן עוברים למודעות עצמן, אשר מתבססות על ויז'ואל, או וידאו לא מאוד מסובך.
ואם אין לכם ניסיון? כאן הסיפור קצת יותר מורכב, אך בהחלט ישים: פתחו מנהל מודעות בפייסבוק והמשיכו לפי השלבים שתיארתי קודם. אם אתם מסתבכים, אתם מוזמנים להציץ על הסרטון המפורט איך עושים פרסום ממומן באינסטגרם שהכנתי עבורכם, או לחקור לעומק קמפיין קידום ממומן לדוגמא.
עוד הערה קטנה: אם אתם מפרסמים כבר תקופה וחשים מתוסכלים מהמערכת ומההגבלות השונות, שלפעמים משתנות כל שני וחמישי, אתם לא לבד. ואגלה לכם סוד, מרבית המפרסמים בפייסבוק לא עושים זאת בעצמם, אלא נעזרים בשירותיה של סוכנות שיווק, איש מקצוע, ממש כמוני. אם אתם מזדהים, אני כאן עבורכם.

פרסום באינסטגרם בתשלום | סער ברעם

פרסום באינסטגרם בתשלום – כיצד נדע שהוא אכן אפקטיבי?

שאלת השאלות! כמעט כל בעלי העסקים שמפרסמים בתשלום באינסטגרם וגם בפייסבוק, עלולים להתמודד מול לייקים לא רלוונטיים או חשבונות פיקטיביים. כיצד נמנעים מהמצב הזה? אני מייעץ לנקוט בשתי פעולות חשובות:

  • טרגוט מדויק של קהל היעד שלכם – הטרגוט ייעשה בהתבסס על המאפיינים השונים כפי שהגדרתם אותם בפרופיל הלקוח שלכם. בגדול, אני ממליץ בשלב הראשון לבחור בקהל רחב יותר ואז לצמצם אותו פרטנית. שימו לב שאתם לא מצמצמים מדי ומקטינים משמעותית את החשיפה ואת האפקטיביות.
  • החסרה של מיקום גיאוגרפי ותחומי עניין – ככל שתדייקו את הקהל שלכם, כך תגדילו את הסיכוי להגיע לאותם לקוחות רלוונטיים. השתמשו ב"החסרה" של תחומי עניין ומיקומים של קהלים שאינם מתאימים לכם, או רחבים מדי. ההחסרה תבטיח שפייסבוק לא תציג את המודעות לחשבונות האינסטגרם הללו.

שילוב של שתי הפעולות הללו יגדיל משמעותית את האפקטיביות של הקמפיין ויבטיח חשיפה ממוקדת יותר.

האם ניתן לייצר מכירות באמצעות פרסום באינסטגרם בתשלום?

בהחלט. למי הפרסום מתאים? כמעט לכולם. כיום כל שירות או מוצר מתאימים יכולים להימכר באינסטגרם. מגלידריה, לחנות בגדים ועד לשירותי ייעוץ עסקי, שירותי דיגיטל ועוד. כיצד עושים זאת נכון? ממש כמו בכל כלי פרסום, באמצעות אסטרטגיה שיווקית ברורה ומובנית שתאפשר לנו תוצאות מיטביות.

כיצד מקדמים סטוריז?

הסטורי הוא אחד הכלים הפופולריים והשמישים באינסטגרם ולא בכדי. הסטורי הוא למעשה פוסט קצר, בן 15 שניות, המוצג בתמונה או בסרטון וזמין ל-24 שעות בלבד. לא מעט בעלי עסקים הבינו את החשיבות שלו כמעין "חלון הצצה", טיזר, לחיי העסק ועושים בו שימוש יומיומי.
קידום ממומן של סטורי באינסטגרם הוא הזדמנות נהדרת לקדם מבצע, שירות חדש, או הצעה ייחודית. איך עושים זאת? כפי שניתן לקדם פוסט בפיד, כך אפשר גם לקדם סטורי, באמצעות מערכת הפרסום הרגילה של פייסבוק.
כך עושים זאת – בקבוצת המודעות, ניגשים לבחירת המיקומים הרצויים ומסמנים את הסטוריז כמיקום רצוי. שימו לב, כי בניגוד לפוסט רגיל בו תוכלו לבחור מרשימת הפוסטים ולקדמו, בסטוריז לא ניתן לבחור את הסטורי האורגני ולקדם אותו, אלא יש לייצר סטורי מותאם לפרסום בתוך מערכת הפרסום.

סטורי באינסטגרם
קידום סטורי באינסטגרם | סער ברעם

לסיכום, פרסום באינסטגרם בתשלום הוא כלי יעיל להגברת החשיפה, יצירת מכירות ולקוחות, באמצעות מספר פעולות מדויקות, תוכלו להגיע לתוצאות מעולות.
הסתבכתם? יש לכם שאלות נוספות? אני כאן על מנת לעשות את זה פשוט, דברו איתי.

טיפים ומאמרים נוספים שיעניינו אותך