ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים לייצר ניהול סושיאל יעיל בחברה? הכל במאמר הבא.

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

מה זה מנהל סושיאל

מנהל סושיאל הוא אדם שמנהל את הפעילות השיווקית \ פרסומית ברשתות החברתיות. הוא יכול לנהל כמה ערוצי פרסום שונים: רשתות חברתיות קלאסיות כמו פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק ולינקדאין או תוכנות מסרים מיידיים כמו ווטסאפ, טלגרם ו-WeChat. אותו איש מקצוע אמון על הטיפול בכל המדיה, ובעסקים שמתפתחים מדובר בניהול שוטף וצמוד ביותר.

כמו שכבר ציינתי במאמר על מנהל סושיאל, ניהול סושיאל היא פועל יוצא מעבודתו של המנהל. יש שם כמה מרכיבים שנוגעים לעולמות של יח"צ, מכירות, שירות לקוחות ושיווק. אותו איש צריך להיות עם מודעות גבוהה, יכולת תפעול של רשתות במקביל ובעל ידע טכני סביר עד מעולה. בדרך כלל נהוג לצייר אנשים בשנות ה-20 המאוחרות עד תחילת שנות ה-40 כשמחפשים אנשים למשרה הזו. אנשים שגדלו עם מחשבים ומדיה ויש להם ידע באיך לנהל שיח – עדיפות לניסיון בעולם המכירות.

הנה כמה עקרונות שיקדמו אתכם:

למה לנהל את הסושיאל של העסק

בגדול, הזדמנויות. אפרט על כמה הזדמנויות שנקלעות בדרככם לטיפול שיכולות להגיע לסושיאל, לפני שהן מגיעות לאחרים:

  • הזדמנויות עסקיות רציניות – מכירה של מוצרים או שירותים שלא היו עד כה, ותוכלו לתת שירותים נוספים ולהגדיל את סל השירותים בעסק.
  • שימור וטיפול בלקוחות – לפני שהדבר מתבטא בחוות דעת מכוערות, לכלוך ושיימינג על העסק, אפשר לסגור הרבה דברים ברמת הסושיאל. הודעות פרטיות הרבה פעמים סוגרות את הפינות האלה.
  • להיות HANDS ON – תמיד בפעילות ומעודכנים במה שקורה בלייב. זה מאפשר לבצע פרסומים שקשורים לעסק, להגדיל את החשיפה ולעלות לתודעה.
  • להכיר את העולמות החדשים – אם מישהו נמצא בזירות "הישנות" היום, הוא כבר אמור לדעת שזה לא מספיק. מייקרוסופט לא יכולים להרשות לעצמם לפרסם בפלאיירים, או למכור תוכנה דרך הטלוויזיה בלבד, לדוגמה.
68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

איך מנהלים סושיאל בצורה נכונה בחברה?

קודם כל, זה תלוי בגודל החברה, ובניצול הסושיאל לצרכי החברה. מישהו יכול לחשוב על דברים חדשים כל הזמן? האם אותו מנהל סושיאל "טכנולוג" ויכול להכנס לכמה רשתות במקביל ולהעלות כמה דברים? כמה הוא יכול להיות "על זה"? כמה רשתות צריך לתפעל? ניסיתי לרכז את זה לכדי 3 משרות, אבל כמובן שכל מה שיש "בתחום האפור" – צריך איפיון והתאמה.

בניתי כמה מודלים לחברות:

אפליקציות רשתות חברתיות

חברה קטנה: פרילנס בשמינית משרה

אותו מנהל סושיאל מגיע כמה פעמים בודדות בחודש לצלם תמונות וסרטונים מתוך העסק, בונה קונספטים מראש, ודואג לפעילות של העסק עצמו ברשתות הרלוונטיות. טיקטוק, אינסטגרם, פייסבוק ולינקדאין (אם יש צורך בזה). השילוב שלהם הוא מנצח ברשתות החברתיות.

  • היתרון: זול, ענייני, דורש מעט יחסית.
  • החיסרון: בקרה קטנה על איש התוכן, והרבה פעמים צריך להתפשר על כמות התוכן.

החברה שלי, כמובן, נותנת את השירות הזה.

חברה קטנה-בינונית: פרילנס חצי משרה

כל מה שכתוב בחלק של החברה הקטנה, רק כשאותו מנהל סושיאל מגיע פעמיים בשבוע למשרדים או לאן שמתפעלים את העסק, ודואג לצילומים. בחלק הנוכחי, הרבה פעמים, צריך ציוד מקצועי ולכן צריך לתת יד חופשית לאותו מנהל סושיאל. ההקפדה על הפרטים הקטנים, בין אם זה המיתוג והעיצוב או איכות הסאונד, שווה לאין שיעור.

גם כאן, אני נותן את השירות הזה.

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מקבלים תוצאות טובות יותר ממה שקיבלו!

חברה בינונית ומעלה: עובד בתוך העסק או סוכנות חיצונית

העובד, שחי את העסק עצמו, כבר מוכן לטיפול בכל מה שקורה בפנים ומבחוץ לעסק, ועושה את הדברים מעל ומעבר. שימו לב שיש לאותו עובד את התכונות האלה, ויש מישהו מעליו שמקבל דיווח לגביו בשוטף, לפעמים (!) ברמה היומית. אותו אדם הוא הפנים של החברה (גם אם לא פיזית), ולכן כדאי שהוא יכיר את המסרים לעומק ולרוחב.

כאן כבר מדובר על גיוס חיצוני, ולכן הסוכנות שלי עדיין לא נותנת את השירות הזה, אבל אפשר לפנות אלי בקשר להכשרת מנהל סושיאל בתוך הארגון.

מעוניינים לשמוע עוד על ניהול סושיאל
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הזמן נופל לכם בין האצבעות, ואיך לכם את היכולת לנהל את הסושיאל שלכם? אשמח לעזור. הצוות שלי ואני נותנים שירות לחברות וארגונים בדיגיטל – שיווק ברשתות חברתיות, קידום בגוגל ומנועי חיפוש, בניית אתרים ויצירת תוכן לעסקים. רוצים להשיג יותר מכירות ויעדים נוספים? דברו איתי בטלפון 077-8040280.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך