fbpx

חברות שיווק ברשתות חברתיות

חברות שיווק ברשתות חברתיות | סער ברעם

אם נתמקד לרגע בתופעת הרשתות החברתיות שחדרה לחיינו בעשור האחרון, נבין שמדובר בתופעה מדהימה בגאוניותה עם פוטנציאל רווח ארוך טווח עבורנו כבעלי עסקים.
האפשרות לחבר מיליוני אנשים זה לזה באמצעות פרסום בפייסבוק, לינקדאין, קידום באינסטגרם, טוויטר, ושאר הרשתות החברתיות שקיימות סביבנו, היא לא פחות מגאונות, המאפשרת לנו כיזמים או כמפרסמים ליצור עניין סביב השירות או המוצר שאנו מעוניינים לקדם.
עסקים רבים באים להתייעץ איתי האם ניתן לקדם את העסק שלהם בכוחות עצמם, או שמא מומלץ להיעזר בחברות שיווק ברשתות החברתיות? והאם כל אחד יכול להרים קמפיין מוצלח בכוחות עצמו? הכתבה הנוכחית תעשה לכם סדר בראש ובעסק.

חברות שיווק ברשתות החברתיות – כי לא כל אחד יכול לעשות שיווק דיגיטלי

רבים מבעלי העסקים מחזיקים בתפיסה השגויה כי "כל בעל עסק בעידן הדיגיטלי יכול להרים קמפיין מוצלח".
בפועל, לא תמיד זה נכון, כיוון שמה שמוביל להצלחת הקמפיין הוא לא רק היכולת הטכנולוגית לבצע אותו בפועל אלא הניתוח העסקי העומד בבסיס הביצוע. מניסיוני כמומחה שיווק דיגיטלי ובעל חברת פרסום בעצמי, אין אסטרטגיה אחת ויחידה הנכונה לכל סוגי העסקים.

החוכמה היא לדעת לבנות לבעל העסק קמפיין שיהיה מדויק עבורו, ויופיע ברשת החברתית הנכונה.
לפני שבעל עסק חדש מגיע אליי, אני עובר איתו על מספר נקודות חשובות:

  • הבנת העסק – לפני הכל, אני מנסה להבין את שירותי העסק ואת קהל היעד אליו מיועד הקמפיין.
  • איזו רשת חברתית היא המתאימה ביותר – מתוך המידע שקיבלתי מבעל העסק אנו מקבלים החלטה האם כדאי להקים קמפיין בYoutube, קמפיין שיווק בפייסבוק או קמפיין באינסטגרם. העיקרון שעומד לנגד עיני הוא כיצד הגולשים יפיקו ערך מעצם החשיפה לרשת בה מבוצע הקמפיין.
  • אפיקי שיווק אחרים – לעיתים מגיע בעל עסק שכלל לא מתאים לפרסום ברשתות חברתיות. או אז, אפנה אותו לאפיקי שיווק אחרים שעשויים להועיל עבורו פי כמה וכמה.

האם כל חברות השיווק באינטרנט יגיעו לאותן תוצאות?

מפרסמים רבים מעונינים להביא את העסק שלהם אל קדמת הבמה, ומחפשים אחר חברות שיווק ברשתות החברתיות שתוכלנה להביא אותם לתוצאות טובות, שבסופו של יום יפיקו מהן גידול בכמות הלקוחות והמכירות.
עם זאת, לא כל חברות שיווק ברשתות החברתיות אכן יביאו את העסק שלכם למקסום הפוטנציאל השיווקי במדיה.
בעולם הקידום לדוגמא, קיימות חברות דיגיטל רבות בעלות הכרות שטחית בלבד עם מנוע החיפוש. חברות כאלו המתיימרות לפרסם את בעל העסק בגוגל, אכן יביאו את האתר למיקום גבוה אך בדרך כלל זה יהיה לזמן קצר בלבד.

אז איך ניתן למצוא חברות שיווק איכותיות? לפניכם מספר דגשים חשובים.

המלצות – השלב הראשון שאני ממליץ לבצע לפני התקשרות ראשונית עם חברת שיווק דיגיטלי, היא בקשת המלצות ושמות של לקוחות עבר או הווה. לקוחות הווה עשויים להביא לכם מידע בזמן אמת: מהי החוויה הנוכחית של העבודה מול החברה, והאם הם מרוצים מהתוצאות וההתקשרות באופן כללי.
טיפ אישי ממני: אל תשכרו חברת שיווק רק בגלל "שהיא עשתה לכם מחיר". קחו איש מקצוע אמין ואיכותי, שתוכלו להפיק תועלת מהשירות שלו לאורך זמן.

חברות שיווק ברשתות החברתיות - המלצות | סער ברעם

מוניטין – היוועצו בחברות שיווק ברשתות החברתיות שצברו מוניטין בשוק, ועבדו עם מפרסמים בתחום שלכם או בתחומים קרובים. הכרות עם תחומים משיקים פעמים רבות תביא לתוצאות טובות יותר בפרסום עצמו.

מוניטין | סער ברעם

תהליך עבודה נכון – בבחירת חברת שיווק איכותית, מומלץ מאוד לוודא שתהליך העבודה שלה מול הלקוחות יכלול מספר צעדים עיקריים כמו:
הכנת בריף מסודר לצורך הבנת היתרון העסקי של המפרסם והשירותים שלו
הגדרת קהל יעד באופן ברור – בניית קמפיין ברשת החברתית בצורה נכונה, תוך מתן דגש על שקיפות. בעיני, שקיפות היא מילת המפתח ביחסי לקוח-חברה. השקיפות עשויה לבוא לידי ביטוי במתן מידע מפורט על הרשת החברתית המתאימה עבור בעל העסק, שיקוף נתוני הקמפיין, ניהול התקציב וכן הלאה. אל תהססו לבקש מחברת השיווק אותה בחרתם הסברים על התהליך ועל הנעשה בקמפיין שלכם.
מעקב ואופטימיזציה אחר ביצועי הפרויקט וניהול בצורה נכונה כדי להגיע ליעדים הרצויים.

חברות שיווק ברשתות החברתיות – שאלות שכדאי לשאול

יש לכם כבר כיוון לחברות שיווק ברשתות החברתיות מועדפת? מצוין. זה הזמן לשאול מספר שאלות נחוצות, כדי לוודא שהגעתם למקום הנכון לקידום העסק שלכם:
מה אורך הזמן הממוצע של ההתקשרות ביניכם? אני ממליץ לקחת חברות המאפשרות התחייבות לחודש אחד בלבד, כך שגם אם לא תהיו מרוצים אחרי חודש, אף אחד לא "יחזיק" אתכם בכוח.
במקרה של שינוי כיוון בקמפיין – כיצד מתקבלות החלטות ובאילו מועדים? מי איש המקצוע שאחראי על כך?
הפסקת הקמפיין בטרם עת – בדקו האם חברת השיווק מאפשרת לכם לסיים את הקמפיין בטרם מועד הסיום שנקבע? והאם ניתן לקבל חלק מסוים מהתשלום?
איש קשר – מול מי תוכלו לעמוד בקשר במהלך העבודה השוטפת? בדרך כלל יש מנהל תיקי לקוחות או מנהל פרויקט שיבין את השפה העסקית שלכם וימשיך להתנהל אתכם באופן שוטף.

לסיכום הדברים

בחירה של חברת שיווק ברשתות החברתיות לפרסום העסק שלכם היא אתגר בפני עצמו, אך מומלץ מאוד לא לוותר עליו: חברת שיווק מקצועית ואיכותית, בהכרח תספק עבורכם תוצאות קמפיין טובות יותר לעומת חברות שיווק בינוניות.
בנוסף, הידיעה שמצאתם חברה שתוכלו לסמוך עליה, תוכל להוביל אתכם לשיתופי פעולה הדדיים ומוצלחים ואף למטרות עסקיות שטרם חשבתם עליהן.

לאורך השנים האחרונות, עבדנו קשה כדי לוודא שלקוחותינו מקבלים את תוצאות הפרסום שהובטחו להם, ושהם מרוויחים מההשקעה השיווקית שלהם.
אם אתם זקוקים לעזרה בניהול הקמפיין שלכם, צרו איתי קשר עוד היום.

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
מנהל סושיאל

מהו מנהל סושיאל, מה הוא עושה ביום-יום? אז בניתי את המשרה של מנהל סושיאל עבורך, ומה אנחנו נותנים בסוכנות – כדי לאפשר לעצמך להבין מה

איש שיווק

האם איש שיווק הוא המענה לכל הצרות בעסק? ובכן, לא. אבל יש דברים שאנשי שיווק יודעים לעשות, וזה: לבנות תהליכים שיווקיים, להחליט מה הצרכן הולך

ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים

אסטרטגיה שיווקית

איך מייצרים אסטרטגיה שיווקית שמצליחה? מעבר לתבנית הנכונה, אין נוסחה מוצלחת לתחום מסוים. כמו שאשאל אתכם – איך מתמחרים מוצר? התבנית ידועה, אבל יש הרבה

Call Now Button