קידום ברשתות חברתיות

החלטנו לשווק במדיה דיגיטלית, אבל בשביל לעשות קידום ברשתות החברתיות צריך להבין להכיר אותן לפחות ברמה בסיסית, ובאיזה צורה אנחנו צריכים לשווק בהן.

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

מהן רשתות חברתיות

רשתות חברתיות הוקמו הרבה לפני פייסבוק. פעם היו רשתות חברתיות כמו "מקושרים", צ'אטים באתרים וגם בלוגים. רשת חברתית היא כתובת סבילה באינטרנט המשמשת כפלטפורמה להעלאת תוכן כמו תמונה, סרטונים וגם מלל. בסופו של דבר, הפלטפורמה עצמה עוזרת לי לפרסם תוכן להציגו בפני אנשים אחרים, ולהיפך.

אייקונים רשתות חברתיות

מה ההבדל בין רשת המבוססת על מעורבות לבין רשת המבוססת על חיפוש, או רשת המבוססת על מסרים מידיים?

יש לי דוגמאות מאוד קלאסיות שיכולות לענות על השאלה הזאת.
פייסבוק ואינסטגרם הן רשתות המבוססות על מעורבות. הרשת עצמה היא רשת סבילה; לא נעשה שום דבר אקטיבי חוץ מלהיכנס אליה בשביל לצרוך את התוכן שלה. מי שיוצר את התוכן המתאים לכללים של הרשת, הוא האדם בו אנשים מתעניינים בצורה רחבה יותר ורואים אותו יותר. הוא ה"מוצלח", ה"טרדי", ה"מוביל דעת קהל". במילים אחרות, רשת המבוססת על תוכן.

גרפיקת קידום ברשתות החברתיות

יוטיוב היא רשת המבוססת על חיפוש. כשאנחנו מחפש משהו בגוגל, התוצאות הראשונות יהיו תוצאות של סרטונים ביוטיוב, בהתאם למונח שחיפשתי. זה נפוץ מאוד בקרב מדריכים; כל ה"איך לעשות" בדרך כלל מלווים בסרטון (דרך אגב, הן דרך מצוינת להביא גולשים אליכם). המטרה היא ליצור תוכן איכותי, לו יש הרבה צפיות, ואז הוא יעלה למקום ראשון. המטרה הסופי היא שתמיד יגיעו אליכם ראשונים בחיפוש. בקצרה, זוהי רשת המבוססת עניין.
ווטסאפ וטלגרם היא רשת המבוססת על מסרים מיידים. שם יש סבירות יותר גבוהה שיענו למה שאתה שולח להם; זוהי רשת המבוססת על שיווק ישיר.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

קידום ברשתות החברתיות הפופולריות ביותר

פייסבוק מעל כולם עם מיליארדי גולשים, אחריהם יוטיוב ואז אינסטגרם. לינקדין מאוד פופולרית במגזר העסקי, ושלא נדבר גם על פינטרסט וסנפצ'אט. וויצ'אט מאוד חזקה במזרח הרחוק, ויש עוד הרבה דוגמאות נוספות.

ביוטיוב אנחנו צריכים לגרום לאדם שממולנו להבין למה התוכן שלנו הכי איכותי ורלוונטי. אפשר לעשות את זה בכמה צורות:

  • לגרום שיהיו כמה שיותר קישורים לערוץ שלנו ממקומות אחרים ביוטיוב. עוד בנושא קידום ביוטיוב.
  • הכותרת והתוכן שאנחנו מכניסים בתיאור הם רלוונטיים. אם אני מעלה סרטון על ביקור בנחל אלכסנדר, אייעד את הסרטונים שיראו ידידותיים לתיירים.
  • עיצוב גרפי – תלכו על איזשהו ליין של מוצרים של יוטיוב שנראים אותו הדבר או דומים מאוד אחד לשני. הגרפיקה צריכה להיות אחידה בכל מקום בו העסק שלכם נמצא.

ברשתות מבוססות מעורבות צריך לדאוג שהתוכן יצרך מהר. נדרש הסבת תשומת לב מהירה; אפשר להשיג את זה באמצעות כתיבת כמה מילים ראשונות בומבסטיות; גם הגירוי הויזואלי וגם התוכן צריכים לגרום לצופה בהן לרצות להיות מעורב מהר ולא להיות אדיש.

מערכות לשיווק מידי דורשות אמינות לאורך זמן. כלומר, אתם לא יכולים פשוט לשלוח דברים לא רלוונטיים בקבוצה שלכם בווטסאפ או בטלגרם. תדאגו כל הזמן לפרסם תכנים רלוונטיים ואת הקישור של ההצטרפות בכל מיני מקומות שונים. אתם צריכים לדאוג גם לקשר בין אישי נוח עם האנשים שאתם שולחים להם הודעות; הם נתנו לכם את המספר שלכם, המחויבות שלכם היא לא לשלוח להם תוכן זבל. זה יכריע את הצורה בה אתם ממתגים את עצמכם בקרב הלקוחות הכי קרובים אליכם.

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מהעסקים יכולים לקבל תוצאה טובה יותר ממה שקורה כרגע!

המלצות קידום ברשתות החברתיות

מהן ההמלצות שלי לבעלי עסקים ולחברות שיווק דיגיטלי בכל הקשור לקידום ברשתות חברתיות?

כל בעל עסק המשווק בצורה פעילה את העסק שלו צריך לשבת במשך שעה וחצי לפחות ולתכנן אסטרטגיה ברורה של הקו השיווקי והקו הגרפי של העסק. ניתן גם להתייעץ עם מומחה בתחום, שיכול לעזור להבין באיזה רשתות חברתיות צריך לעשות קידום. האסטרטגיה לפיה צריך לעבוד תימשך חודש, ותשתנה לאחר מכן בהתאם למבדק לגבי מה הצליח.

כחברת שיווק דיגיטלי, יש לי מאמר המדבר על עשרת הטיפים בהם צריכים להתנהל עם לקוחות. וודאו שכל הנכסים שלהם נמצאים בבעלותם, תדאגו להיות שקופים איתם ולהגיד להם מה קורה בצורה הכנה ביותר. אם צריך איזשהי הדרכה קטנה, תעבירו אותה. הלקוח צריך לדעת מה הוא מקבל ממכם.

מעוניינים לשמוע עוד על קידום ברשתות חברתיות
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

מדריכים נוספים מעניינים באתר