חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

משרד פרסום דיגיטלי

בשביל לבנות אסטרטגיית שיווק נכונה, ולתת למפרסם לנהל לנו את הקמפיינים ואת תוכנית השיווק לעסק, אנחנו צריכים ללמוד על עסקים המעניקים את שירותי הפרסום הדיגיטליים, וממה אנחנו צריכים להיזהר. הנה כמה טיפים על משרד פרסום דיגיטלי

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

הדבר הכי חשוב במשרד פרסום דיגיטלי ובעבודה איתם זה תיאום ציפיות. בתור לקוחות, אנחנו צריכים להבהיר למשרדים מה השירות שאנחנו נותנים ומה לא. יש עסקים שמצפים ממשרדי פרסום דיגיטלי לתת גם שירותים אחרים כמו ייעוץ עסקי שהוא לפעמים לא יכול ולא אמור להעניק. במילים אחרות, אנחנו צריכים להבין מה השירותים שאנחנו צריכים לקידום העסק שלנו שלא כוללים רק שיווק דיגיטלי.

משרדים גם יכולים לתת לכם הבטחות לא מבוססות על המציאות. יש משרדים שמבטיחים מאות לידים ביום, למרות שלא ערכו סקר שוק בכלל (אזור גיאוגרפי, תחומי עניין והלאה). בגלל שהוא ואתם לא קבעתם תוצאות ריאליות, אתם תחשבו שתוצאת הקמפיין תהיה כישלון.

מה כדאי לעשות לפני שאנחנו שוכרים את שירותיו של משרד פרסום דיגיטלי?

תחקרו קצת את העסק שלכם, מין ייעוץ עסקי ראשוני לעצמכם. תבררו בעיקר מה הייחודיות של העסק שלכם ולמה אנשים צריכים לפנות אליכם לפני שהם פונים לאנשים אחרים. לדוגמה, יש לי לקוחה שהיא לא רק תזונאית, אלא היא משלבת בין תזונה לדיקור סיני ואין כמעט בעלי מקצוע שיכולים לעשות את זה, לכן היא מאוד מיוחדת. בעלת חברה אחרת מציעה מוצרים במשלוח חינם וגם החזרה ללא קנס כספי מהלקוח, גם כן מציגה יתרון ברור וייחודי לקהל הלקוחות שלה. בניגוד אליה, רוב החברות יעדיפו לשמור לעצמם כמה שיותר מהכסף של הלקוחות שלהם, ויעדיפו לטרטר אותם בשירות לקוחות.

אתם צריכים לחשוב מהי ההבטחה אותה העסק מבטיח ללקוח ועומד בה, האם היא טובה ומיוחדת מספיק, ובכך תוכלו להגיע לפגישת ההכרות עם משרד פרסום דיגיטלי שלכם מוכנים. לפעמים משרד שיווק דיגיטלי מצליח למצוא את הייחודיות של העסקים בעצמם, אבל בשביל כך נדרש כושר אבחנה גבוהה ומציאת בידול עסקי, משהו שיועצים עסקיים בדרך כלל טובים בו.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

ממה מורכב ההסכם שלכם עם משרדי שיווק דיגיטלי?

במאמר אחר ציינתי מה אני כולל בחוזים של שיווק דיגיטלי ומה חוזים אחרים יכולים לכלול בתוכם. העיקרון החשוב מאוד מבחינתי בהסכמי שיווק דיגיטלי הוא שניתן לצאת ממנו כמעט מתי שאנחנו רק רוצים, ואנחנו לא חייבים להישאר בו. יש משרדי פרסום דיגיטלי שינסו לכבול אתכם אליהם בלבד בגלל שהם סבורים שהם רוצים לעבוד כשיש להם אוויר לנשימה והזדמנות אמיתית להביא תוצאות. אני מסכים עם מתן הזדמנות אמיתי, אבל בעלי עסקים הם אנשים סבלניים והרוב מבינים את זה בדרך כלל בעצמם, ולכן אין סיבה לכבול אותם בחוזה מחייב.

כחלק מתיאום הציפיות אנחנו מתחייבים לשקיפות מוחלטת, כנות ודיווח על כל דבר שאנחנו עושים בחשבונות הדיגיטל של הלקוח. מעבר לכך, מנהל תיק הלקוחות של הלקוח צריך לדבר איתו באופן שוטף ולהסביר את מהן הפעולות שעשינו ומה ההיגיון הבריא שעומד מאחוריהן. זה מתבטא בדו"ח חודשי המפרט את הפעולות אותן ביצעתי לעסקים איתם אני עובד, בשביל להבהיר להם את המצב של הקמפיינים שלהם.

המשרד מעודכן מבחינה מקצועית בכל הפלטפורמות הרלוונטיות

אדם שעובד בשיווק דיגיטלי ואינו מכיר את העולם הזה לעומק לא ידע איך לשווק אתכם בצורה יעילה. אנחנו חותרים לאיש שיווק דיגיטלי מקצועי ביותר, שאם נתקיל אותו במידע שהוא לא מכיר, ידע לענות לנו בטווח קצר יחסית, להסביר לנו למה זה רלוונטי או לא רלוונטי עבור העסק, ולמצב את המשרד שלו בקדמת העשייה הדיגיטלית.

משרד פרסום דיגיטלי

שירותי משרד פרסום דיגיטלי

– אסטרטגיה דיגיטלית
בניית אסטרטגיה דיגיטלית כולל כמה תתי נושאים:

  • מתווים בקשר למה אנחנו רוצים להשיג מבחינה שיווקית.
  • מהם היעדים אותם אנחנו רוצים להשיג מבחינת רווח לעסק.
  • איך אנחנו רוצים להשיג את היעדים הללו
  • מהם המסרים השיווקים בהם נשתמש

בקצרה, לרכז את הלקוח לגבי מה הוא רוצה מהעסק שלו. גם אם משרד הפרסום מעניק תוצאות מדהימות, הצלחת השירות תלויה בלקוח עצמו. כלומר, אם אני אביא מיליון לידים ביום לעסק זה לא משנה אם הוא לא מעניק שירות ברמה שעונה על הציפיות של הלקוחות הפוטנציאלים שלו. אם השירות לא טוב, המשרד לא ירצה לעבוד עם העסק, ואולי בכך העסק יבין שהוא צריך לעבוד על מוצר איכותי יותר או שירות טוב יותר.

– יחסי ציבור
אני עובד הרבה מאוד עם רשתות חדשות אינטרנטיות וזה מאוד עוזר ללקוחות שלי לבסס את עצמם ולהפיץ את העסק שלהם בכל סוגי המדיה. אני עוזר להם לבנות את המוניטין שלהם, ומנהל את יחסי הציבור שלהם עם קהל הלקוחות הקיים והפונטציאלי שיכול להיות להם. זה מאפשר להם להיכנס לתוצאות החיפוש במהירות, במיוחד אם אנחנו מצליחים לשלב לקוחות חדשים ממקורות האקטואליה הללו ולא רק מהמדיה של העסק בלבד.

זה יכול להיות טלוויזיה, פודקאסט, רדיו, עיתון, כתבות ברשת (בדרך כלל) וכל מקור אחר. מדובר בעולם של אופליין – בעיקר הפעלת לחץ ועוררות עניין של בעלי מעמד מפתח בארגונים מסוימים כדי שיוכלו לעזור לעסק שלכם.

– עיצוב, מיתוג, בניית אתרים ושימוש בהם להגדלת הקהל
כל הפעולות הללו הן אחת המומחיות הכי גדולות של משרד פרסום דיגיטלי. הן כוללות תיאוריה רחבה בתוכם, כמו התאמת קהל היעד למוצר אותו אנחנו רוצים לשווק. לדוגמה יש אנשים שתומכים במפלגות פוליטיות בצורה עיוורת – המטרה של משרד פרסום דיגיטלי היא לקשר את הקהל בצורה יותר אדוקה עם המפלגה, להביא אנשים נוספים שסביר שירצו להיות חלק מהקהל הזה ולהגדיל את כוחה של המפלגה בעם. סוד קטן – עסקים בדרך כלל מצליחים בגלל האוהדים השרופים והלקוחות הקבועים.

– קופירייטינג וכתיבה שיווקית
סלוגן, שם העסק, כתיבת מאמרים לאתרים שלכם, כתיבת פוסטים ברמה גבוהה כדי שימשכו לקוחות – כל מה שקשור בתוכן. כל הזרימה של אתר פוטנציאלי קשורה בתוכן שלו. יש כמה עצות שאני נותן לגבי כתיבה שיווקית וכתיבת תוכן שיכולים לעזור לכם.

פרסום דיגיטלי

שימו לב למומחיות של המשרד איתו אתם עובדים

גם בשיווק דיגיטלי, יש עשרות פלטפורמות איתן אנחנו יכולים לעבוד. אם אתם רוצים שיווק בפייסבוק, תפנו לחברת שיווק דיגיטלי המתמחה בפייסבוק. אם אתם רוצים קידום בגוגל, פנו לחברה שתביא אתכם למקום ראשון בגוגל. יש גם חברות דיגיטל שמציעות כמה שירותים – צריך לוודא שהעובדים שלה יש הכשרה מתאימה לנהל את השירותים הללו.

מעוניינים לשמוע עוד על משרד פרסום דיגיטלי
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

בנוסף לכך, בדקו את המומחיות של המשרד שלכם והשירות שהוא מעניק לעצמו כעסק. אם אתם רואים שלמשרד הפרסום הדיגיטלי איתו אתם עומדים לעבוד אין עמוד פייסבוק, אז סביר שהוא לא ידע לפתוח לכם עמוד פייסבוק מוצלח במיוחד.
טיפ אחרון ומאוד חשוב – משרדים לפעמים יציעו לכם לעבוד עם ג'וניור או משווק מתחיל. זה לא חייב להיות שלילי, כל עוד הוא מפוקח בהתאם על ידי איש מקצוע ותיק שמלמד אותו באופן שוטף.

מאמרים וטיפים נוספים בנושאי שיווק