fbpx

שיווק מבודל

שיווק מבודל | סער ברעם

בתור בעלי עסקים, אתם וודאי שומעים מדי יום מונחים שונים שנוגעים לשיווק. בעולם המהיר של היום, שבו אנשים מבלים שעות רבות במרחב הווירטואלי, שיווק נכון הוא המפתח להצלחה. אחד המונחים הפחות נודעים לבעלי עסקים הוא 'שיווק מבודל' שנוגע לפילוח אוכלוסייה ושיווק מותאם אישית. מדובר במעין סוד של יודעי דבר בתחום, וחשוב לי להסביר לכם את המושג הזה ואת חשיבותו לעסקים השונים.

לפני הכל: מה זה שיווק מבודל?

שיווק מבודל מאפשר להתאים שיטות שיווק, פרסום ומוצרים לקהלי יעד שונים. בסוג השיווק הזה, עסקים מציעים דברים שונים לפלחי אוכלוסייה שונים בהתאם לצרכים והרצונות שלהם. הפנייה לכל חלק באוכלוסייה נעשית בצורה ייחודית, כאשר מדגישים איכויות שונות של מוצרים ושירותים לכל פלח.
מבולבלים? כן, זה יכול להישמע מעט מבלבל, אז אני אעשה לכם סדר עם דוגמה קטנה. נניח ויש לכם אתר למכירה של מוצרים עבור הורים ותינוקות. אתם מציעים מגוון של עגלות, תיקים לעגלות, בגדי תינוקות, מוצרי עזר להורים, ועוד. קהל היעד שלכם כולל הורים עם תינוקות בשלבים שונים, כך שיש לכם מספר תתי-קהלי יעד.

ישנם הורים לתינוקות רכים שזקוקים לסוג מסוים של עגלות שמותאמות לילדיהם. לעומתם, הורים לתינוקות בני שנה למשל יצטרכו עגלה שונה. הורים לתינוקות רכים יחפשו "עגלת אמבטיה" ואילו הורים לתינוקות ופעוטות יחפשו פשוט את המילה "עגלה". מדובר בהבדל של מילה אחת, אך בשני מוצרים שונים.
אם תרכזו את משאבי הקידום שלך בקידום עגלות, אתם תפסידו הורים שמחפשים עגלות אמבטיה. ולהיפך. לכן, זה חשוב שתחלקו את המשאבים בצורה נכונה באמצעות שיווק מבודל ואסטרטגיה מותאמת אישית.

בידול בשיווק

מדוע צריך לעשות פילוח שוק?

פילוח שוק מאפשר לבצע ביעילות קידום מבודל שבמהלכו תשתמשו בטכניקות שיווק שונות עבור כל חלק באוכלוסיית קהל היעד שלכם. פילוח ושיווק אסטרטגי מגלמים בתוכם יתרונות רבים, לרבות:
הגברת רווחיות: כאשר אתם מגיעים לקהלי היעד שלכם, הם מבצעים רכישות. שיווק כללי לא תמיד מאפשר להגיע לקבוצות השונות בקהל היעד שלכם. שיווק מהסוג המבודל לעומת זאת מסייע להגיע לכמה שיותר קבוצות – מה שמגדיל את רווחיות העסק שלכם.

הגברת שביעות הרצון בקרב הלקוחות: נחזור רגע לדוגמה של הורים שמחפשים עגלת אמבטיה לתינוק. הם מחפשים עגלה מהסוג הזה, אבל האתר שלכם לא מופיע בראש רשימת החיפושים כי שמתם דגש גדול יותר על עגלות רגילות. הורים רבים לא נכנסים לאתר או שהם לא מוצאים את מה שהם מחפשים. לעומת זאת, אם תיצרו קמפיין בגוגל עבור עגלות אמבטיה או תשימו דגש באתר שלכם על העגלות האלו, קהל היעד יקבל את מה שהוא רוצה. זה יוביל לשביעות רצון, וגם לאחוזי חזרה גדולים יותר לאתר שלכם בעתיד.

ניתוב משאבים מיטבי: עסקים רבים מוציאים לא מעט כסף על שיווק וקידום של שירותים ומוצרים בלי לראות תמורה. פעמים רבות זה קורה בגלל שיווק לא נכון ו"התפזרות" של בעלי עסקים. אם אתם מקצים משאבים בצורה לא נכונה, כלומר מתמקדים בחלק אחד של קהל היעד שלכם – אתם מפסידים זמן וכסף.

הגברת מכירות: שיווק אחיד אמנם חוסך כסף בטווח הקצר, אבל הוא אינו משיג את התוצאות הרצויות. כאשר פונים לכלל קהל היעד באותו אופן, לא כולם יביעו עניין במוצר מפני ששיטת השיווק לא קורצת להם. לעומת זאת, בשיווק מבודל התאמות לקמפיינים יכולות לעשות פלאים. התאמת צבעים, עיצוב, שפה של הקמפיין, ופרמטרים נוספים מהווה אמצעי שיווק יעיל. כאשר משיקים קמפיינים מבודלים, פונים לכלל פלחי האוכלוסייה בו זמנית, אבל באופן שונה לכל חלק, וזה עושה את כל ההבדל.

הרחבת קהל הלקוחות: אם תפנו לכמה קהלים בו זמנית, אתם תגדילו באופן טבעי את מאגר הלקוחות שלכם. למשל, חנות קפה יכולה להציע מוצרים לבתי קפה ועסקים, אך בו זמנית לפנות גם לסטודנטים. באופן הזה הגיוון של מאגר הלקוחות גדל, והעסק שלכם רק ירוויח מכך.

איך זה עובד?

כדי לשווק באופן אינדיבידואלי לכל חלק באוכלוסייה מקהל היעד שלכם, אתם צריכים לדעת תחילה מהם אותם חלקים. לפני שמתחילים לבנות אסטרטגיית שיווק, יש לעשות תחילה פילוח אוכלוסייה ולנתח את הצרכים של כל פלח. לאחר מכן, אתם צריכים לבדוק מה אתם יכולים להציע לכל חלק ומה הדרך הנכונה ביותר לשווק את מה שאתם מציעים.
מדובר באנליזה שאמנם עשויה להיות מעט מסורבלת, אבל היא בהחלט מביאה לתוצאות. אם אינכם בטוחים מאיפה להתחיל ואיפה לסיים – אני זמין לכל בכל עת. אשמח לסייע בכל שאלה על שיווק בעידן המודרני, ולהראות לכם כיצד להוציא את המקסימום מכל קמפיין.

מאמרים ומדריכים נוספים בנושאי שיווק

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
מנהל סושיאל

מהו מנהל סושיאל, מה הוא עושה ביום-יום? אז בניתי את המשרה של מנהל סושיאל עבורך, ומה אנחנו נותנים בסוכנות – כדי לאפשר לעצמך להבין מה

איש שיווק

האם איש שיווק הוא המענה לכל הצרות בעסק? ובכן, לא. אבל יש דברים שאנשי שיווק יודעים לעשות, וזה: לבנות תהליכים שיווקיים, להחליט מה הצרכן הולך

ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים

אסטרטגיה שיווקית

איך מייצרים אסטרטגיה שיווקית שמצליחה? מעבר לתבנית הנכונה, אין נוסחה מוצלחת לתחום מסוים. כמו שאשאל אתכם – איך מתמחרים מוצר? התבנית ידועה, אבל יש הרבה

Call Now Button