fbpx

שיווק ויראלי

שיווק ויראלי | סער ברעם

עסקים רבים מתמקדים בעיקר בשיווק אקטיבי שהוא בעצם שיווק ממוקד למוצר או שירות ספציפיים המבוסס על פעולה מכוונת. אך ישנה שיטת שיווק נוספת שאני רוצה להכיר לכם, מהסיבה הפשוטה שהיא יכולה להניב תוצאות מעולות עבור העסק שלכם.
אני כמובן מדבר על שיטת שיווק ויראלי. במאמר זה אסביר כל מה שאתם צריכים על שיטת שיווק זו:

  • מהו בכלל שיווק ויראלי?
  • מה הם העקרונות לשיווק ויראלי נכון
  • טיפים חשובים שיסייעו לכם להגיע לשיווק ויראלי אפקטיבי

ידע זה כוח, לכן אני תמיד בעד ללמוד ולשפר את הביצועים שלנו על אף שהם משביעי רצון. המידע שאני מציג כאן יכול לתרום רבות להצלחת העסק שלכם.
אז, שנתחיל?

מהו בכלל שיווק ויראלי – Viral Marketing?

הרעיון שעומד מאחורי שיטה זו הוא למעשה להיעזר בלקוחות שלכם על מנת לפרסם את העסק שלכם בין אם זה במודע ובין אם לאו.
הלקוחות האלה יכולים להיות לקוחות קיימים שלכם, לקוחות פוטנציאלים שהראו התעניינות במוצר או בשירות שאתם מציעים, או אפילו גולשים רנדומליים שלא הראו התעניינות לגבי רכישה של מוצר אצלכם. לא בכדי שיווק זה נקרא שיווק ויראלי שהרי הוא כמו וירוס שעובר מאדם לאדם –
תכנים שמופצים מאדם לאדם במהירות האור.

המונח שיווק ויראלי מייצר אצלנו אסוציאציה של פעילות במרחב האינטרנטי, אך אם לומר את האמת שיטת שיווק זו קמה עוד לפני עידן האינטרנט. לדוגמא, השיווק הויראלי ש"עבד" למותג כלשהו הוא בכך שהמליצו עליו פעמים רבות אנשים שרכשו אותו בפני חבריהם ובכך עודדו אותם לרכוש אותו גם, או במילים אחרות "פה לאוזן".

יתרונות השיווק הויראלי – רווח לעסק במינימום עלויות

השיווק הדיגיטלי יכול לעלות לעסק לא מעט כסף, ההשקעה הכספית בקמפיינים יכולה להגיע לסכומים לא קטנים ולהניב תוצאות יפות. אך ישנן חברות קטנות שאין באפשרותן להשקיע תקציבים גדולים בפרסום ולכן שיטה זו מהווה עבורן פתרון יעיל וחסכוני שיסייע להן להגיע אל הקהלים הרלוונטיים עבורן.
גם עסקים גדולים שרוצים להוזיל את עלויות הפרסום שלהם, יעדיפו להשתמש בשיטה זו על מנת ליהנות מפרסום איכותי בתקציב נמוך יחסית. אם חושבים על זה, זהו פתרון יעיל שיצר סוג של מהפכה בכך שהוא מאפשר לנו להעביר את המסרים מאדם לאדם, לא באמצעות קמפיין אסטרטגי וממוקד.

אז איך זה עובד בעצם?

אני לא אחדש לכם כשאומר שמהפכת האינטרנט עשתה פלאים בהרגלי הצריכה שלנו. הכוח שיש ברשת הוא עצום ולכן כדאי לנו להבין היטב איך נוכל להשתמש בו על מנת להעצים את רווחי העסק.
בואו נדבר רגע על פרסום בפייסבוק, מה אנחנו עושים כשאנו צופים בסרטון שנגע בנו? או כשאנחנו נתקלים במודעה שגרמה לנו להזדהות עם המסר שלה? והתשובה לכך היא – שיתוף. לכפתור ה SHARE יש כוח, ככל שנשיג יותר שיתופים כך נגיע ליותר אנשים והחשיפה שאנו מעוניינים בה תגדל.

שיתופים באינסטגרם

כשאנחנו עוברים על הפיד שלנו אנחנו נתקלים באלפי מסרים שמגיעים ממודעות שונות. מודעה שיווקית טובה יכולה להביא לשיתופים רבים אבל לא רק.
לא פעם אנחנו נתקלים באיזושהי ידיעה מרעישה, מנה חדשה במסעדה או פוסט מרגש שיגרמו לנו להפיץ את הבשורה הלאה לחברים שלנו.
המסר השיווקי יכול להופיע בצורה עקיפה או ישירה וכל שיתוף של מודעה בה מופע מסר כזה יתורגם בסופו של דבר לכסף וחשיפה עבור אותו עסק. שימו לב, כי לא פעם המסרים השיווקיים יהיו סמויים מן העין במודעה שיווקית כלשהי, כל שיתוף של מודעה מסוג זה יהיה אותנטי ואמין ויביא לחשיפה חיובית עבור העסק שלכם.

דוגמא לשיווק

מהם העקרונות החשובים ביצירת מסר איכותי המועבר בשיווק ויראלי?

החוקים הם שאין חוקים.

אז מה יש? הבנה של כמה עקרונות שיכולים לסייע לכם להזיז משהו אצל הגולשים ולגרום להם להצטרף לקהל שלכם ולהביא אליו עוד גולשים.
תסקרנו!
לא חשוב מהו הדבר שאתם רוצים לפרסם, בין אם זה שירות חדש או מוצר מהפכני, אתם חייבים למלא אותו בעניין שימשוך את תשומת הלב של הגולשים.
איך עושים את זה? תשקיעו מחשבה במודעה, הבנאליות משעממת לכן חייבים לחשוב מחוץ לקופסא. בין אם זה בטקסט חודר ובין אם בעיצוב שתופס העין.

שיווק בפייסבוק לדוגמא

משפיענים ברשת

ככל שתציגו את המודעה שלכם בצורה מסקרנת ורלוונטית, הסיכוי שתגיעו אל מובילי דעת קהל יהיה גבוה יותר. שיתוף המסר שלכם מצד משפיענים ברשת יכול לגרום לחשיפה אדירה ואיכותית.

במקום הנכון ובזמן הנכון

טיימינג זה חשוב. במיוחד כשמדובר על ויראליות ברשת. בצעו הכנה מוקדמת והשקיעו מחשבה בתזמון המודעה שלכם כך שתגיע "בול בזמן" ותניב את האפקט הרצוי.
לדוגמא: אם החלטתם לשווק מוצר במבצע לרגל יום האישה הבינלאומי – העלו את המודעה כשבוע לפני יום האישה, טרגטו אותו נכון בערוצים השונים על מנת שיגיע לקהל המדויק שלכם מספיק זמן מראש.

תראו את חברת אסם, למשל, שהשיקה מהדורה מיוחדת לכבוד יום האישה (שחל ב-8.3) עם ילדה חמודה שמככבת על האריזה.

שיווק במבה אסם

זכרו והפנימו – אין שני לרושם ראשוני!

חייבים לפעול מהר, ונכון.
חלון הזמן "לתפוס" את הגולשים הוא מאוד קצר ולכן עלינו לחשוב היטב איך נרצה להעביר את המסר בצורה הכי טובה שיש. הגולשים שיתרגשו מהמאמר/ סרטון תדמית / פרסומת שלכם הם אלה שיפיצו אתכם הלאה.
ישנם 3 דגשים ביצירת תוכן שיעזרו לכם להפוך אותו לויראלי. רוב הסיכויים שאם תיישמו אותם נכון תצליחו להשיג את המטרה:

  • המסר חייב להיות חיובי – הקפידו על מסרים שישדרו חיוביות ויהיו נעימים לקריאה או צפייה. הגולשים יעדיפו לשתף את המודעה שלכם אם היא "תדבר" אליהם. הדבר נכון בין אם מדובר בתרומה לעמותה או מבצע אטרקטיבי לזמן מוגבל.
  • הגיעו כל הדרך אל הרגש – ההשפעה הכי אותנטית נעשית באמצעות הפנייה לרגש. המסרים שאתם מעבירים במודעה שלכם יכולים להציף רגשות חיוביים אך גם רגשות שליליים. כל זמן שלא תשאירו את הגולשים שלכם אדישים ותצליחו לגרום להם לעצור ולהרגיש שמחה, עצב או אפילו כעס, תצליחו להשיג את המעורבות והשיתופים שאתם צריכים לעסק שלכם.
  • הציגו תוכן שימושי לגולשים – אתחיל בהצגת דוגמא כדי להסביר את האלמנט הזה באופן הכי ברור: בתקופת הלחימה האחרונה, סרטון הסברה על כיצד להתמודד עם חרדות של ילדים בזמן אזעקה. כך למשל, ככל שהתוכן יהיה יותר שימושי ויעיל עבור הגולשים ככה "תזכו" לקבל את העניין של הגולשים, שגם ככה נחפשים לאלפי מסרים באותו נושא במהלך היום.
דוגמא לשיווק ויראלי

אסכם את המאמר בעיקרון פשוט אך חשוב

תוכן ויראלי יחשב כמוצלח אם הושקעה בו מחשבה על הקהל שלו. ככל שהוא יהיה יותר אטרקטיבי, רלוונטי ומרגש כך תוכלו להשיג את כמות החשיפה שאתם מעוניינים להגיע אליה.

עוד כמה טיפים חשובים לפי הסוף:

תכנים מועילים כבר מהרגע הראשון יזכו ליותר חשיפה בהקשר של קידום SEO וחיפושים ברשת מאשר תכנים קצרים.
הקפידו לתת את האופציה לגולשים להגיב לתכנים שלכם, בפייסבוק למשל, רבים המקרים בהם דרך התגובות נוצרת ויראליות עצומה לפוסט מסוים.
השקיעו בויזואל – אימג' מעולה יגרום לגולשים לעצור, להקליק ולשתף ברשתות החברתיות.
דוגמא מצויינת לתכנים ויראלי: "10 דברים שחייבים לדעת על… " שאלונים גם הם יכולים להיות ויראלים כל עוד עושים אותם נכון. לרוב, שילוב של הומור בתוכן שרבים יזדהו איתו יהפכו אותו למשעשע ובכך לתוכן שיתעכבו עליו ואף ימהרו לשתף אותו עם החברים ברשת.

רוצים שהתוכן שלכם יהפוך מתוכן טוב, לתוכן בועט וויראלי? יש לנו את כל הכלים כדי לגרום לזה לקרות.
צרו עמנו קשר כעת, נשמח לעמוד לשירותכם.

מדריכי שיווק שיהפכו אתכם למותג

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
מנהל סושיאל

מהו מנהל סושיאל, מה הוא עושה ביום-יום? אז בניתי את המשרה של מנהל סושיאל עבורך, ומה אנחנו נותנים בסוכנות – כדי לאפשר לעצמך להבין מה

איש שיווק

האם איש שיווק הוא המענה לכל הצרות בעסק? ובכן, לא. אבל יש דברים שאנשי שיווק יודעים לעשות, וזה: לבנות תהליכים שיווקיים, להחליט מה הצרכן הולך

ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים

אסטרטגיה שיווקית

איך מייצרים אסטרטגיה שיווקית שמצליחה? מעבר לתבנית הנכונה, אין נוסחה מוצלחת לתחום מסוים. כמו שאשאל אתכם – איך מתמחרים מוצר? התבנית ידועה, אבל יש הרבה

Call Now Button