fbpx

פרסום ממומן

פרסום ממומן | סער ברעם

המרחב הדיגיטלי הזמין והנגיש, יצר פוטנציאל עצום בתחום השיווק והפרסום עבור מפרסמים ובעלי עסקים.
פייסבוק, גוגל, יוטיוב, טאבולה, אאוטבריין ופלטפורמות פרסום נוספות, מאפשרות להגיע למאות אלפי לקוחות פוטנציאליים במהירות ובקלות.
כאשר בוחנים לעומק את הפלטפורמות השונות, בפרט אם אין לנו ידע מקדים בתחום, זה עשוי להיות מבלבל – איפה כדאי לפרסם? מהי הפלטפורמה הרווחית ביותר לכיס? מהן התועלות בפרסום בכל פלטפורמה?
כדי לענות על כל השאלות הבוערות, הכנו סקירה מהירה על כל הפלטפורמות המובילות כיום של פרסום ממומן, מבחינת עלות תועלת.
קריאה מהנה, ובעיקר מועילה!

לפני זה, כמה מילים על מהפכת הפרסום באונליין

אנשים לוקחים זאת כמובן מאליו, אבל מהפכת המחשוב היא הדבר הגדול ביותר שהתרחש בחיינו ב-40 השנים האחרונות. החל מהמחשב האישי, דרך האינטרנט, הרשתות החברתיות וכלה במכשירים הביתיים המחוברים לבלוטות' ול-Wifi, החיים בימינו הפכו להיות לנגישים ופשוטים יותר מאי פעם.
גם חיפוש מידע נעשה באופן הרבה יותר פשוט ברשת, משמע שקל מאוד לחפש דברים שמעניינים אותנו.
בעולם הקידום בגוגל למשל, כאשר נחפש ביטוי מסוים, כמו 'פורץ רכבים ברעננה', התוצאה הראשונה שתוצג לפנינו תהיה התוצאה הרלוונטית ביותר למה שחיפשנו.
גוגל לא הסתפקה בהנגשה מהירה של מידע, אלא יצרה מערכת פרסום מתקדמת שמתחרה בכל שיטות הפרסום הקיימות: שלטי חוצות, פליירים, טלוויזיה וכן הלאה, באופן כלל לא פרופורציונלי.

גוגל קנתה לעצמה שליטה בכל תחום, עד כדי כך שאם ניקח לדוגמא תחום הפרסום באמצעות המגנטים, נראה כי גוגל קברה אותו עמוק באדמה.
לרובנו יש הרבה מאוד מגנטים על המקרר הביתי שלנו, אך ברגע האמת, מי מאיתנו יפנה אליהם? רובנו נעדיף לשאול את גוגל מי בעל המקצוע המומלץ.

פרסום ממומן – גוגל ופייסבוק כפלטפורמות פרסום מובילות

המערכות של גוגל ופייסבוק נחשבות למתאימות ביותר לפרסום ממומן מכמה סיבות עיקריות:
מיליארדי יוזרים רשומים – האם ידעתם שלכל אחת מהפלטפורמות מילארדי יוזרים רשומים? גוגל ופייסבוק ידועות באיסוף מידע רב על קהל המשתמשים שלהן, ועל כן הן מצליחות להתאים את הפרסום בצורה המיטבית לקהל היעד.
כיצד הן מגדילות את כמות היוזרים? פרט לתפוצה הטבעית בשיטת פה לאוזן, פייסבוק וגוגל רוכשות פלטפורמות אחרות, לדוגמא: פייסבוק קנתה את אינסטגרם ו-וואטסאפ, גוגל קנתה את וויז ויוטיוב וכן הלאה.
התחרות העיקרית בין הפלטפורמות השונות היא למי יש יותר Data ומידע זמין על המשתמשים, כדי לייעל את הפרסום ולייצר החזר השקעה אופטימלי.

נוחות הפרסום בפלטפורמה – מערכות הפרסום של גוגל ופייסבוק הן נוחות ואינטואיטיביות מאוד לשימוש. ניתן ללמוד לפרסם בקלות רבה, בזמן קצר יחסית גם באמצעות מדריכי וידאו פשוטים.

קמפיין ממומן בגוגל | סער ברעם

ניהול פרסום ממומן בגוגל

גוגל הוא מנוע החיפוש המוביל בעולם, וככזה הוא מציע לגולשים המקלידים בו שאילתות שונות שני סוגים של תוצאות:

  • תוצאות ממומנות – הממוקמות בראש דף תוצאות החיפוש.
  • תוצאות אורגניות – המוצגות בצורה טבעית, מתחת לתוצאות בתשלום.

הפרסום בגוגל מאפשר לבעל העסק להחליט עבור אילו שאילתות חיפוש הוא מעוניין שהמודעות שלו תוצגנה.
בחירת מילות המפתח המתאימות ביותר לעסק, היא אחת הסוגיות החשובות ביותר בכל הקשור לפרסום בגוגל. ככל שבעל העסק יתמקד במילות מפתח מתאימות יותר עבורו הוא יקבל תנועה רבה יותר של גולשים.
לכן, האתגר האמיתי שעומד בפני מי שמנהל קמפיין בגוגל הוא לאתר את מילות המפתח הפופולריות, שרמת התחרות עליהן נמוכה.

יתרונות בפרסום בגוגל:

לידים חמים ובשלים יותר – אל בעל העסק מגיעים גולשים שחיפשו בעצמם את שאילתת מהחיפוש, מה שאומר שהם אכן מעוניינים לקבל מידע בנושא
חשיפה למשתמשים רבים – כפי שכתבנו קודם, לגוגל מיליארדי יוזרים רשומים מכל העולם, מה שאומר שבאמצעות מודעת פרסום אחת תוכלו להחשף למאות אלפי אנשים שחיפשו את הביטוי הרלוונטי

החסרון המרכזי של פרסום בגוגל

לרוב בעל העסק נדרש לשלם מחיר יחסית גבוה עבור כל קליק, וכן קיימת התמודדות עם הקלקות של סקרנים ומתחרים "ששורפות" לכם תקציב.
קראו עוד על קידום ממומן בגוגל.

קמפיין ממומן בפייסבוק | סער ברעם

ניהול פרסום ממומן בפייסבוק

ניהול קמפיין ממומן בפייסבוק שונה לגמרי מפרסום בגוגל, בכך שהוא כולל בתוכו אוסף גדול של אפשרויות לטיוב קהל היעד של הקמפיין.
מאחר שפייסבוק אוספת באופן שוטף נתונים על תחומי העניין של המשתמשים, יש לה יתרון משמעותי בכך שהיא מאפשרת יכולות פילוח ודיוק של קהלי יעד ברמה מתקדמת ביותר.
פייסבוק מאפשרת לכל מנהל קמפיינים לנתב את המשאבים המושקעים בפרסום לשלל מטרות: הזרמת תנועה לאתר, רישום לרשימת תפוצה, מיקסום ההמרות, הגדלת מעורבות בקמפיין ועוד.

יתרונות פרסום בפייסבוק:

  • פרסום בדחיפה – היתרון הגדול הוא פרסום בדחיפה, ולא רק במשיכה של משתמשים שהתעניינו בתחום, כמו בגוגל
  • פרסום זול יחסית, בהשוואה לפרסום בגוגל.
  • אם אתם מעוניינים למכור שירות או מוצר שאף אדם לא שמע עליהם עדיין, הקמת קמפיין בפייסבוק בהחלט עשוי להיות בחירה מוצלחת.

החיסרון המרכזי בפרסום בפיסבוק:

העובדה שהמתשמשים נתקלים במודעה של בית העסק לאו דווקא בזמן המתאים להם, ולכן הסיכוי להמיר ולהפוך גולש לליד, נמוך יותר.
מעבר לכך, יש לא מעט בעלי עסקים שפייסבוק פחות רלוונטית עבורם כמו בעלי עסקים המספקים שירותים מיידים כמו פריצת דלתות, אינסטלציה ועוד.
קראו עוד על פרסום בפייסבוק.

קמפיין ממומן פרסומות | סער ברעם

ניהול קמפיין באאוטבריין ופלטפורמות להמלצות תוכן

כולנו מכירים את הכתבות הללו במגזינים ובעיתונים הדיגיטליים שממליצים לנו לקרוא אותן, בטענה שהם מתאימים במיוחד בשבילנו. החלוצות המוכרות ביותר בתחום הן אאוטבריין וטאבולה.
הקמפיינים בפלטפורמות להמלצות תוכן לרוב משמשים "לצביעה" של קהל היעד הרלוונטי לצורך פרסום ממוקד יותר בפייסבוק או בגוגל בשלב מאוחר יותר של הקמפיין.

יתרונות פרסום בפלטפורמות להמלצות תוכן:

  • שיטת פרסום עדינה ולא פולשנית – הפרסום מופיע ככתבה לכל דבר ועניין, ולא דומה לבאנר מהבהב שברור לכל שמייצג פרסומת.
  • תוכן שמוסיף ערך ללקוח – הלקוח מרוויח מקריאת התוכן, וכתוצאה מכך הוא פנוי לספוג מסרים נוספים מאותו מפרסם.

החיסרון בפרסום בפלטפורמה:

יחסי המרה נמוכים יחסית, המאפיינים בד"כ את הקמפיינים המקודמים בשיטה הזו.

לסיכום, התועלות המרכזיות בפרסום ממומן:

מאפשר להגיע בקלות להרבה אנשים
אין צורך להמתין חודשים עד לתוצאות של הקידום האורגני, הפוסט מתחיל לעבוד, וכאשר הוא עובד טוב הוא מביא תוצאות ולידים.
וכדי לא לפוצץ לכם את המוח, לא סקרתי כאן פרסום בפלטפורמות מובילות נוספות כמו קידום ביוטיוב, לינקדאין, פרסום בוויז וכדומה. אני מזמין אתכם לעבור על מדריכים נוספים שקיימים באתר, ולהעשיר את הידע שלכם גם בנושאים אלו.
יש לכם שאלות על פרסום ממומן? מעוניינים להקים קמפיין משלכם בפלטפורמות המובילות? אני מזמין אתכם להרים אליי טלפון ממש עכשיו.

מדריכים נוספים שיעשו לכם סדר

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
קידום ממומן בגוגל

יש לכם את האפשרות, כבר ממחר בבוקר (על הנייר), להגדיל את ההכנסות באמצעות קידום ממומן בגוגל. רוב העסקים מתאימים, וככל שתאריכו את משך הזמן שתמשיכו

מומחה קידום ממומן בגוגל

גוגל הוא אחד ממנועי הפרסום המודרניים הותיקים ביותר. כן, יש פה סתירה. מצד שני, גוגל אדס הושק ב-1999 ומאז הוא התפתח וגדל להיות מעצמה. יש

יועץ קידום אתרים

נתקעים במיקומים האורגניים ולא יודעים איך להאיץ תהליכים? קבלו כמה סיפורי מקרה שהפכו קצת מחשבה למנוע הכנסה עבור לקוחות שאני נותן להם שירות. בשביל לבצע

יועץ שיווק לעסקים קטנים

מתחילים עכשיו לבנות אסטרטגיה שיווקית לעסק, ואין לכם מושג מאיפה להתחיל ומה לעשות? ברגע שיש מוצר או שירות מוגדר, קחו יועץ שיווקי, שיעזור לכם להטמיע

Call Now Button דילוג לתוכן