fbpx

שיווק ספרים

שיווק ספרים | סער ברעם

אין ספק שיושבי המדינה הקטנה שלנו הרוויחו את הטייטל "עם הספר" בצדק. מדי שנה נמכרים בישראל מאות אלפי כרכים של ספרים שנכתבו על ידי סופרים מקומיים וגם על ידי סופרים בינלאומיים. נכון, שוק הספרות עשוי להיות תחרותי, אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להבליט את עצמכם בתוכו. ממש כמו תחומי שיווק אחרים, גם שיווק ספרים יכול להזניק אתכם קדימה. הטיפים הבאים שליקטתי יעזרו לכם במשימה, ומי יודע? אולי שנה הבאה הספר שלכם יופיע ברשימת רבי המכר המקומית.

פתחו בלוג אתר/עצמאי

יש אפקט מעניין שמשתמשים בו בעולם השיווק, והוא נקרא "אפקט ההילה". מדובר בהטיה פסיכולוגית של אנשים לטובת צד מסוים. למה אני מתכוון? כשנכנסים לאזור ההילה הזה, נתפסים כמהימנים ואפילו חכמים יותר ממתחרים. אז, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כשאתם רוצים לפרסם ספר הוא לפתוח בלוג משלכם. הכניסו אנשים לעולם שלכם וכתבו פוסטים מעניינים שימשכו אנשים פנימה ויגרמו להם לרצות לקבל מכם עוד ועוד. מלבד זאת, מומלץ להקדיש עמוד לפרטים שלכם: שמכם, מי אתם, ביוגרפיה, כיצד נכנסתם לעולם הספרות, וכל פרט אחר שיגרום לאנשים לרצות לקרוא עוד. כאשר זה יקרה, לא רק הבלוג שלכם יתפוס תאוצה, אלא גם הספר שאתם מנסים לקדם.

חנות ספרים

הצטרפו לקבוצות של חובבי קריאה

אם יש משהו שחובבי קריאה אוהבים לגלות זה אוצרות חדשים בעולם הספרות. שיווק ספרים צריך להתבצע מהפנים החוצה, אז חשוב שקודם כל חובבי קריאה יתוודעו אליכם. אני ממליץ בחום שתצטרפו לקבוצות קריאה בפייסבוק ובאתרים אחרים שבהם אנשים דנים בספרות ובספרים. כשתעשו את זה, אל תתחילו בקידום חסר בושה. הגיבו על פוסטים, הביעו עניין בחברי הקבוצה, ורכשו את אמונם – לפני הכל. לאחר מכן, פרסמו את עצמכם כסופרים והציגו את הספר שלכם. כשאתם עושים את זה, וודאו שאתם לא עוברים על כללי הקבוצה. זה יכול לגרום להוצאה שלכם מהקבוצה, ואתם בטח לא רוצים את זה.

צרו עמוד ספרותי בפייסבוק

יוצרים רבים כיום פונים לרשתות חברתיות כדי לשווק את עצמם, ופייסבוק היא אחד המקומות הטובים ביותר לעשות זאת. כשאתם פותחים עמוד מקצועי כזה, שימו טייטל ליד השם שלכם. למשל: אורי גולד – סופר. זה יבדל את העמוד שלכם מעמודים אחרים של אנשים עם אותו שם, וגם יעשה הפרדה בין העמוד האישי שלכם לעמוד המקצועי שלכם.

שיווק ספרים בפייסבוק יחשוף אתכם לאנשים רבים, ואתם תצטרכו להשקיע בעמוד שלכם באופן קבוע. אחרי שאתם פותחים עמוד שכזה, התייחסו אליו כמו בלוג – אבל יותר קצר וקולע. העלו שירה שאתם אוהבים (עם קרדיט, כמובן), העלו ציטוטים נבחרים מהספר שלכם, והיכנסו לדמות של הסופר. כמו שאמרתי למעלה, כדי שאנשים יבחרו דווקא בספר שלכם, אתם צריכים ליצור איתם קשר של אמון. אתם בעצם בונים סוג של מותג, וגם בעולם הספרות היפה – חוקי המיתוג תקפים.

ספר חדש

שלחו את הספר למובילי דעת קהל

מבקרי ספרים עלולים להיות קשוחים לעתים, במיוחד אם מדובר בספר הראשון שלכם. ובואו נודה בזה – הם מנתחים ספרים בצורה מדוקדקת יותר מהאדם הממוצע. אם כן, מומלץ להימנע משליחת הספר שלכם למבקרי ספרות. במקום זאת, למה שלא תנסו מובילי דעת קהל? זוכרים את קבוצות הספרות שהזכרתי? אני ממליץ שתפנו למנהלים שלהם ותבקשו שיקראו את הספר שלכם. חוץ מהם, אתם יכולים לשלוח את הספר למובילי דעת קהל אחרים ולבקש שיחוו את דעתם על הספר. אם יש כאלו שישמחו לקבל ספר בחינם, לכו עליהם. יהיו גם כאלו שיבקשו תשלום, אז חשבו על זה לעומק, ובדקו אם זה אפשרי בכלל מבחינת התקציב שלכם.

העלו את הספר שלכם אונליין

הספרות הכתובה בהחלט לא מתה, אבל היא כן שינתה צורה בעשור האחרון. פורמטים לספרים אלקטרוניים, כמו קינדל, מאפשרים להכניס כרכים שלמים לתוך מכשיר אחד נייד. אז, למה שאתם לא תיכנסו לעולם המקוון? שיווק ספרים בקינדל ובמקומות אחרים יכולים להביא לכם קהל לא קטן. איך תוכלו להשתמש בכוח של הרשת כדי למשוך קוראים? פתו אותם קצת. העלו כמה פרקים בחינם באמזון או בסטימצקי, ואת יתר הספר הציעו תמורת תשלום. מדובר בטכניקה יעילה למכירת ספרים, ואתם תוכלו למשוך אנשים להתוודע אליכם בפורמט שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר.

שיווק ספרים נתפס בעבר כהתמסחרות ומכירה עצמית, אבל היום אנחנו יודעים שזה כלל לא נכון. אלו שרוצים להצליח בעולם הכתיבה צריכים למכור את האוצרות שהם מוציאים, ואי אפשר לעשות את זה בלי קידום עצמי. כדי לקבל עוד טיפים בנושא וליהנות מהצלחה העולם הספרות, אני כאן עבורכם, ואשמח להראות לכם איך להצליח בתחום התחרותי הזה.

מדריכי שיווק בתחומים נוספים

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
מנהל סושיאל

מהו מנהל סושיאל, מה הוא עושה ביום-יום? אז בניתי את המשרה של מנהל סושיאל עבורך, ומה אנחנו נותנים בסוכנות – כדי לאפשר לעצמך להבין מה

איש שיווק

האם איש שיווק הוא המענה לכל הצרות בעסק? ובכן, לא. אבל יש דברים שאנשי שיווק יודעים לעשות, וזה: לבנות תהליכים שיווקיים, להחליט מה הצרכן הולך

ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים

אסטרטגיה שיווקית

איך מייצרים אסטרטגיה שיווקית שמצליחה? מעבר לתבנית הנכונה, אין נוסחה מוצלחת לתחום מסוים. כמו שאשאל אתכם – איך מתמחרים מוצר? התבנית ידועה, אבל יש הרבה

Call Now Button