חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיווק שירותים

בעלי עסקים רבים כיום מעניקים שירותים שלא כוללים מוצרים פיזיים כלל וכלל. רואי חשבון, עורכי דין, יועצים עסקיים, ומקצוענים נוספים נופלים להגדרה של נותני שירות שלא מספקים איזשהו מוצר פיזי. עם שיווק מוצרים, הדברים הולכים די חד וחלק מבחינת שיווק: יש לכם מוצרים, אתם מעלים תמונות שלהם לאתר, מספרים על המוצרים ויתרונותיהם, ואנשים רוכשים את המוצרים שהם צריכים.
אם כן, איך אפשר בכלל לשווק משהו שלרוכשים כלל לא תהיה בעלות עליו? מהבחינה הזאת שיווק שירותים הוא מיוחד ולעתים אפילו מאתגר. כדי להקל עליכם, אני אתן לכם כמה טיפים לשיווק יעיל של שירותים מכל הסוגים שכל נותן שירות צריך להכיר.

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

תחילה, עליכם לבסס מסר שיווקי ברור

כמו עם מכירה של מוצרים, גם שיווק של שירותים כרוך בבניית מותג. כאשר אין לעסקים זהות ברורה, אנשים לא יודעים אם לבחור בהם או לא. אז, כשאתם מתחילים לשווק את העסק שלכם, חשבו אילו מסרים מרכזיים אתם רוצים להעביר. בתחום הזה אני ממליץ בחום להבליט את היתרונות שלכם, שיגרמו לאנשים לבחור אתכם על פני נותני שירותים אחרים. אם למשל אתם נותנים שירותי ראיית חשבון וייעוץ מס, הדגישו מה מיוחד בכם: מגוון שירותים במקום אחד, מחירים נוחים, מתן שירות בשלט רחוק, ועוד.

שירותים

העלו את הערך שלכם בפני הלקוחות

מה שחשוב שתזכרו עם שיווק שירותים הוא שאתם נותנים ללקוחות שלכם ערך. שיווק של מוצרים מתמקד פעמים רבות בתחרות מחירים בין משווקים שונים. עם שירותים, זה שונה; אתם נותנים ללקוחות שלכם מוצר עם ערך מסוים שהם זקוקים לו. אז, במקום להוריד מחירים, אתם צריכים להתמקד על העלאת הערך שלכם בפניי לקוחות. אחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת היא באמצעות מתן מספר שירותים ב'חבילה' אחת. כלומר, להעניק ללקוחות שלכם חבילות שירות שכוללות מספר שירותים ולא רק שירות אחד.

הציגו חוות דעת של לקוחות

חוות דעת של לקוחות הן חשובות מאוד בכל הנוגע לנותני שירותים. כשאתם מקימים אתר עבור העסק שלכם או בונים דף עסקי, אנשים צריכים לדעת שאתם נותנים שירות מקצועי ואמין. חוות דעת של לקוחות שלכם יעזרו לכם לבסס מוניטין חיובי ולמשוך לקוחות חדשים. כשאתם עושים זאת, חשוב שתעלו חוות דעת של אנשים עם רקע דומה לקהל היעד שלכם. אם למשל אתם מעניקים שירותי ראיית חשבון בעיקר לעצמאיים צעירים, העלו חוות דעת של עצמאיים צעירים שהיו מרוצים מהשירותים שלכם.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

הקימו דף עסקי ברשתות חברתיות

רשתות חברתיות מהוות במה חשובה לבעלי עסקים מכל הסוגים – כולל נותני שירות. מדובר בפלטפורמה שיכולה לתת לכם חשיפה אדירה לקהל היעד שלכם, אז מומלץ בחום שתבססו שם נוכחות. לפי הניסיון שלי, פייסבוק היא הרשת החברתית המתאימה ביותר לנותני שירות. בפייסבוק אתם יכולים להעלות פוסטים קצרים או ארוכים, להציג מידע על העסק, להציג חוות דעת, לבצע ניתוח נתונים, להיות בקשר ישיר עם קהל היעד, ולבצע שלל פעולות נוספות. הרשת הזו פחות מוגבלת מרשתות אחרות, כמו אינסטגרם – שמתאימה בעיקר לעסקים שמשווקים מוצרים שונים. עם פייסבוק אתם יכולים ליצור מותג מצליח עבור העסק שלכם וליהנות מחשיפה גדולה לקהל היעד שלכם. עוד בנושא שיווק ברשתות החברתיות

שמרו על קשר עם לקוחות

הבסיס להצלחה של נותני שירות הוא יחסים ארוכי טווח עם לקוחות. כדי לבנות עסק מצליח, אתם צריכים לשמור על קשר עם לקוחות קיימים באמצעות שיחות טלפון, הודעות ומיילים שתשלחו להם לאורך השנה. אתם לא צריכים לעשות זאת לעיתים תכופות, אבל אני ממליץ בחום שתעשו מאמץ לשמור על קשר ישיר עם לקוחות. שימור של לקוחות יגרום להם לחזור אליכם שוב ושוב, והם גם יעבירו את הבשורה לאחרים.

מעוניינים לשמוע עוד על שיווק שירותים
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

הוציאו ניוזלטר מספר פעמים בשנה

אחד היתרונות של שירותים שונים הוא השינויים והשיפורים שהם עוברים. אם כן, למה שלא תספרו לקהל היעד שלכם מה חדש בשטח? שליחת ניוזלטר עם חדשות על העסק שלכם מהווה דרך מעולה לשיווק שירותים שונים. מלבד זאת, אתם יכולים לשלוח ניוזלטר עם חדשות בתחום שבו אתם עוסקים. כאן אני אחזור לראיית חשבון. מדי פעם ישנם שינויים במיסויים בישראל. כיצד אפשר להתעדכן בשינויים האלה אם לא עוסקים בתחום? ניחשתם נכון – באמצעות ניוזלטר. ספקו לקהל היעד שלכם מידע חיוני על שינויים שהם צריכים לדעת עליהם, והערך שלכם יעלה פי כמה עבורם.

שיווק של שירותים שונים הוא מאתגר, אך לא בלתי אפשרי. אם אתם נותני שירות אתם אולי לא נותנים מוצר פיזי ללקוחות שלכם, אבל אתם נותנים להם ערך מוסף וחיוני. השתמשו בכך לטובתכם באמצעות השיטות שתיארתי מעלה, ואתם תוכלו לבנות מותג מצליח. אם יש לכם שאלות נוספות או שאתם לא בטוחים מאיפה להתחיל בשיווק העסק שלכם, פנו אליי בכל עת ואני אשמח לסייע.

מדריכי שיווק נוספים אצלי באתר