שיווק שותפים בפייסבוק

שיווק שותפים בפייסבוק | סער ברעם

לפני כמה ימים הייתי במין יום כיף עם החברים שלי, ואחד הילדים של החברים (שהוא כבר בן 16) התחיל לשאול אותי לגבי שיווק שותפים. הוא אמר לי שהציעו לו ללמוד על שיווק שותפים במגוון קורסים, הרבה מהם אלפי שקלים, והוא לא הבין ממש מה זה בכלל אלא רק ראה המון פרסומים שמבטיחים רווח גדול. אז בשבילו ובשבילכם התחלטתי לדבר על שיווק שותפים ולפרק אותו לגורמים.

מה זה שיווק שותפים?

שיווק שותפים (או "אפילייט מרקטינג") הוא היכולת שלך להציג מוצר או שירות מסוים לא בבעלותך ולמכור אותו לצד שלישי בעוד שאתה מקבל עמלה על המכירה. גודל העמלה משתנה בין פלטפורמה לפלטפורמה – אליאקספרס לדוגמה לוקחים בין 6 ל-10 אחוזים. עסקים אחרים יכולים לקחת 25 אחוזים בהתאם להבטחת המכירה הצפויה התלויה באיכות המוצר, מחיר המוצר, החברה או המותג של המוצר ומרכיבים רבים נוספים. אני בדרך כלל מעדיף למכור מוצרים קצת יותר יוקרתיים כדי שיהיה לי נתח יותר גבוה ממכירת המוצר.

שיווק שותפים בפייסבוק | סער ברעם

שיווק שותפים בפייסבוק איך זה עוזר לי?

יש כמה אמצעים מוכרים לשיווק שותפים בחינם. יש כל מיני קבוצות מאוד מפותחות בפייסבוק, סקירות על המוצר עצמו ודברים כאלה. אני מכיר לדוגמה את קופטר דיל שעושה סיקור של גאדג'טים, קורקינטים חשמליים, שעונים חכמים, טלפונים ומוצרים רבים נוספים דרך יוטיוב. זה יכול לעבוד גם בפייסבוק באמצעות השארת לינק או הטמעת קוד ממנו אפשר לקבל הנחה על המוצר ומציינים שהמוצר מגיע ממנו.

תבינו שכל פעם שתשחררו סיקור או תצוגת יכולת, או כל משהו שאתם יכולים לדבר עליו שהוא לא בבעלותכם, תוכלו לקבל משהו ממכירת המוצר עצמו. שימו לב שאתם יכולים להשתמש גם בחומר ויזואלי של החברה עצמה בשביל למכור את המוצר שלה, או ליצור חומרים ויזואליים בהפקה אישית שיעזרו לכם למכור אותו. אפשר גם לבקר את המוצר עצמו מהיצרן ולהראות איך הוא עובד בתנאי שהתוכן יהיה מעניין, שיתאים לאזור המגורים בו הוא מפורסם או במקום בו הם יש ביקוש עבור המוצר.

ככל שהסיקור יהיה יותר עוצמתי ומושקע, יהיה לכם יותר מוניטין כמסקרים, יהיו עם תפוצה גדולה יותר ברשת וביחד עם המוניטין, יובילו למכירות נוספות, כך יהיה לכם יותר כוח מול החברה לה אתם משווקים את המוצר ותוכלו לקבל ולבקש יותר כסף ואחוזים ממכירת המוצר או מעניקים את השירות שלה דרככם. אם תהיו עקביים מספיק, אתם תוכלו לעשות כסף נטו מרק לעשות ביקורות על מוצרים, מבלי להחזיק מחסן בבית. בעולם השיווק השותפים ככל שאתה מפרסם יותר, כך תוכל לקבל יותר עוקבים. ככל שאתה מוכר יותר מוצרים, ככה תוכל לעשות סיקורים נוספים וכדור השלג מתגלגל הלאה.

אפילייט מרקטינג

שיווק שותפים בפייסבוק הוא עולם תחרותי מאוד

יש משהו שהוא מאוד חשוב בעולם הזה – זה עולם קשוח. חשוב לציין שבשביל להיות מאוד טוב בשיווק שותפים, צריך עבודה מרובה על התוכן שלכם ופרסומו בכמה פלטפורמות שונות וידע נרחב בשיווק דיגיטלי. יכול להיות שרק לאחר זמן ממושך תקבלו תוצאות, ותיתקלו בהרבה מכשולים; יש לכם הרבה מאוד מתחרים בהרבה מאוד פלטפורמות. שיווק שותפים הוא גם מקום בו תלמדו בצורה מאוד יעילה על שיווק דיגיטלי – הוא מאלץ אותך ללמוד את כל השלבים, מרמת הקמפיין עד המכירה עצמה באתר. זאת הדרך הכי קשה ומהירה עם לקחים מידיים בהם ניתן ללמוד איך להיות תותח בשיווק דיגיטלי.

אל תבנו על סיפור חלומות – מי שעושה שיווק שותפים צריך לעבוד בצורה שוטפת, ולא יעשה מיליונים מלהיות פשוט עם מחשב נייד בים (החול נכנס דרך המקלדת!) ויוציא סרטון פעם בשבוע. האנשים הכי ויראליים ברשת עובדים 24/7 על תוכן לערוץ שלהם, ולפעמים נדרשים לשכור איש שיווק דיגיטלי כדי שיעזור להם לקדם את הערוץ עוד יותר באמצעות קידום ממומן בפייסבוק.

גם אם נפרסם את המוצר הכי פשוט ונדרש בשוק נתקל בכמה דברים שאנחנו חייבים לעשות לפני שאנחנו מתחילים. נדרש מחקר שוק לפני שמפרסמים מוצר או מציעים שירות, לא משנה כמה הם מהפכניים או מעולים ולפעמים, קשרים עם האנשים הנכונים. צריך להבין מהי הקהילה בכלל שתתעניין במוצרים שאני מפרסם, וגם איך לגשת אליה בצורה יעילה. בפשטות, זה לוקח הרבה זמן והרבה השקעה של כמה חודשים לפחות עד שרואים תוצאות. גם לאחר שתשיגו את הפריצה הראשונית שלכם ותתחילו למכור את המוצרים, תצטרכו להמשיך לעבוד בעקביות על התוכן שלכם, ולהבין עבד מאוד טוב שגרם למכירות הללו, שבאמצעותה אפשר להתפרנס במשך שנים קדימה.

שיווק שותפים

מהי המטרה של שיווק שותפים והאם אנחנו צריכים להגביל את עצמנו רק לסרטונים ביוטיוב?

למזלנו הרב, פייסבוק משיקה לאחרונה את פלטפורמת הוידאו שלה שצוברת פופולריות כל יום. אנחנו יכולים לפרסם סרטונים בפייסבוק בצורה מאוד פשוטה, שיכולים לתת לנו צפיות רבות גם אם אנחנו מפרסמים לא רק דרך היוטיוב.
המטרה השיווקית הכי חשובה לנו היא להיות הכי מקצועיים שאפשר בתחום שלנו, ואז להפוך למובילי דעת קהל של ממש לאנשים אחרים. אפשר לעשות את זה דרך פרסום קבוע בקבוצות פייסבוק וגם פתיחת קבוצות פייסבוק עם אנשי מקצוע רלוונטיים. לנהל קבוצה פעילה תורם מאוד לסמכותיות שלכם בתחום שלכם, ותקבלו הרבה יותר פעילות ואנשים ממש יחכו לפוסטים שלכם ויבינו שזה משהו חשוב.

דוגמה לשיווק שותפים שנעשה יחסית בקלות ולא צלח

לדוגמה, התחלתי שיווק שותפים של מקרנים בעלי אקספרס לארצות כמו ספרד וצרפת. על כל מקרן כזה קיבלתי 10% מהעלות בעלי אקפרס, ונעזרתי בחברים דוברי ספרדית וצרפתית שיכתבו את המודעות בצורה אנושית יותר, וכך אנשים יקנו את המקרן בקלות. בגלל שאין לי שום מוניטין במכירת מקרנים, וגם חבריי לא, הקמפיין החזיר את ההשקעה של הפרסום הממומן שהשקעתי בו, ואבל לא הצלחתי לקבל תמורה ראויה לזמן שלי.

מכרתי הרבה מאוד מקרנים וזאת הייתה חוויה מלמדת מאוד, אך נאלצתי להשקיע הרבה מאוד זמן וכסף. במקרים כאלה, אני ממליץ לנסות למכור כמה מוצרים שונים ולראות מה יעבוד טוב יותר וטוב פחות. שימוש גם בכמה טקסטים וכמה תמונות במערך המודעות יובילו לבדיקה נוספת של מה מהמודעות עובד יותר טוב, וסינון של המודעות שלא עובדות כמו שצריך.

מקור אמינות רציני – איך אני מבסס אמינות שיווק שותפים בפייסבוק?

  • דרך הפרופיל האישי – קודם כל, שפצו את הפרופיל האישי שלכם שיתאים למוצר אותו אתם מוכרים, או לפחות שיראה שאתם אנשים רציניים. תמונת פרופיל מקצועית ביחד עם קאבר התואם לו יכולים לעשות את העבודה, ביחד עם החלפת תמונות ה-Feature, תיאור מלא של מה שאתם עושים ופוסטים תדירים אותנטיים על מוצרים אותם אתם משווקים.
  • דרך העמוד העסקי וקבוצות בפייסבוק – תחילת דרכו של העמוד העסקי שלכם תעניק לו חשיפה פחות גדולה מהפרופיל האישי שלכם. למרות זאת, אם אתם מצליחים לפרסם תוכן מעניין המקרב את הגולשים תוכלו להשיג חשיפה משמעותית. קבוצות פעילות שאתם יוצרים או מצטרפים או פעילים בהם יכולים לעזור כל עוד אתם מפרסמים תוכן משמעותית למשתמש באופן קבוע.
  • דרך מנהל המודעות – באמצעות קמפיין יעיל הנעשה בצורה מקצועית ניתן לאתר לקוחות חדשים ורלוונטיים בפייסבוק ולשווק להם את המוצר שלכם בעלות נמוכה. שימו לב שצריך ידע נרחב במנהל המודעות של פייסבוק ובשיווק בכלל – אתם צריכים ללמוד את הקהל שלכם בצורה יעילה ולהבין איך לפרסם את התוכן בצורה שתעניין אותו ותייעל לכם את מנהל המודעות.

מאמרים ומדריכים נוספים אצלי באתר

תוכן עניינים

בקשו שיחה חוזרת
שתפו:
פוסטים נוספים באותו בנושא
משרד פרסום דיגיטלי

בשביל לבנות אסטרטגיית שיווק נכונה, ולתת למפרסם לנהל לנו את הקמפיינים ואת תוכנית השיווק לעסק, אנחנו צריכים ללמוד על עסקים המעניקים את שירותי הפרסום הדיגיטליים,

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים הוא מקצוע נפוץ בשוק העצמאיים היום. לכן, כדאי שנדע מהם הקריטריונים למעצבים טובים, למה עיצוב אתרים הוא חשוב ומהן העלויות אותן נהוג לגבות

רימרקטינג

רימרקטינג היא אחת השיטות היותר יעילות לשיווק דיגיטלי מוצלח, במיוחד אם יש לכם ותק וקהל לקוחות רחב יחסית. החלטתי להסביר לכם מה זה רימרקטינג, איך

חבילת פרסום בפייסבוק

אחד השיקולים המרכזיים של עסקים כשהם רוצים לשווק את העסק שלהם בצורה אקטיבית הוא תקציב, ומהם הסעיפים הקטנים בו החלטתי להראות לכם מהם הסעיפים של

Call Now Button דילוג לתוכן