חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיווק באינטרנט

"שיווק באינטרנט? בחייך, אני יכול להסתדר גם בלי זה…"
"למי יש זמן לשיווק באינטרנט, אני צריכה לטפל בלקוחות, בעובדים, בספקים, במנהל בנק שכל הזמן מתקשר…"
"אני? אני לא צריך שיווק באינטרנט, אני עסק קטן ואני מסתדר גם בלי זה"

שיווק באינטרנט ומכירות

אלו הם רק חלק קטן מהתירוצים, כן, כן, תירוצים, ששמעתי מאז שאני נמצא בעולם שיווק באינטרנט.
אבל מאז מרץ 2020, אני כבר לא שומע אותם יותר.
זהו, נגמרו התירוצים. מסתבר שנגיף אחד קטנטן וערמומי הצליח להבהיר לבעלי עסקים בארץ ובעולם כולו אמת אחת פשוטה וחותכת – אי אפשר להיות עסק משגשג במילניום החדש ללא אסטרטגיית שיווק באינטרנט.

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

שיווק באינטרנט הוא הכרחי לכל בעל עסק באשר הוא ולא רק בגלל הקורונה, נגיפים באים ונגיפים הולכים, זה דרכו של עולם, יש עוד שפע רב של סיבות טובות להשקיע בבניית אסטרטגית שיווק באינטרנט עבור העסק שלך.
על מה בדיוק אני מדבר? ולמה אני מבלבל לכם את המוח על שיווק באינטרנט?
הכינו לכם כוס קפה, שוקו או תה (אני מעדיף חליטת פירות, אבל אני לא שופט), התרווחו, המשיכו לקרוא ותבינו בדיוק.

אז למה בכלל להשקיע בבניית אסטרטגיית שיווק באינטרנט?

לפני הכול, הרשו לי לשתף אתכם בכמה נתונים סטטיסטיים "יבשים" שנאספו בשנתיים האחרונות בתחום השיווק באינטרנט, נתונים שכל בעל עסק חייב להכיר.

 • HubSpot מדווחת כי בכל חודש נתון יש יותר מ-2.38 מיליארדי משתמשים פעילים בפייסבוק.
 • מ-HubSpot עולה גם כי מעל ל-60% מכלל משתמשי האינטרנט בכל רחבי העולם משתמשים בפייסבוק.
 • על פי Internetlivestats בכל שנייה מבוצעים בגוגל מעל 77,000 חיפושים.
 • 75% מכלל הגולשים דיווחו שהם אף פעם לא עוברים את דף התוצאות הראשון בגוגל כאשר הם מחפשים שירות, מידע או מוצר, לפי IMPACT.
 • כ-59% מהאמריקאים מאמינים ששירות הניתן דרך הרשתות החברתיות מקל עליהם לקבל תשובות ופתרונות, לפי Hubspot.
 • כ-51% ממשתמשי הסמארטפונים דיווחו כי מצאו מותגים ומוצרים דרך חיפוש בטלפון החכם שלהם, לפי Lyfe Marketing.
 • שיעור ההמרות דרך סמארטפונים עומד על 64%, על פי Lyfe Marketing. זה נתון מטורף.
 • לפי Serpwatch.io 72% מהעסקים הצליחו לשפר את אחוזי ההמרה שלהם בעזרת וידאו וסרטונים.
 • עוד מדווחת Serpwatch.io כי 68% מעסקי B2B משיגים לידים באמצעות דפי נחיתה.
רשתות חברתיות

שיווק באינטרנט משמעו יותר לקוחות, ויותר לקוחות זה יותר הכנסות

שיווק אונליין חושף את בית העסק לשווקים חדשים, אפילו לשווקים מעבר לים בקלות ובמהירות, מבלי לעזוב את גבולות הארץ.
שיווק באינטרנט מאפשר פתיחת ערוץ תקשורת זמין ומיידי עם לקוחות פוטנציאליים ועם לקוחות קיימים. הוא מאפשר לרקום מערכת יחסים אינטימית עם לקוחות ומתעניינים ומגדיל את התנועה לאתר, לבלוג, לדף נחיתה, לעמוד הפייסבוק, האינסטגרם, הלינקדאין או לכל נכס דיגיטלי אחר שברשותכם. שיווק ברשת אינו כרוך בהשקעה גדולה של כסף, בהשוואה לאמצעי התקשורת המסורתיים (פרסום בטלוויזיה, ברדיו וכו'), אפשר למדוד באופן מדויק את הביצועים של קמפיינים ועמודי אינטרנט ולשפר אותם כל הזמן ובזמן אמת.
שיווק באינטרנט מאפשר פילוחים והפניית מסרים שיווקיים אישיים לקהלים הנכונים, ולא פחות חשוב מכך – שיווק באינטרנט עובד ועובד ועובד 24/7, גם כאשר אתם ישנים, כאשר החנות, המפעל או המשרד סגורים, בעת שאתם מטיילים, עושים סידורים או נופשים בחופשה אקזוטית.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

מדריך שיווק באינטרנט: כך תוציאו את המיטב מערוצי השיווק הדיגיטליים

כדי להוציא את המקסימום מערוצי השיווק באינטרנט צריך קודם כל תוכנית או אסטרטגיית פרסום באינטרנט המותאמת לצרכים הייחודיים שלכם ולמטרות העסקיות שלכם.
איך עושים את זה?
הנה מדריך קצר, תמציתי אך קולע לבניית אסטרטגיית שיווק באינטרנט:

 • הגדירו את המטרות העסקיות שלכם. עוד לפני שמתחילים לשווק ולפרסם חשוב תחילה להגדיר את המטרות. יש לשאול את עצמנו מה אנחנו רוצים בעצם להשיג – להגדיל את נוכחות בית העסק ברשת, להביא עוד לידים, לסגור יותר עסקאות, להפיץ מבצע מטורף, לרשום יותר נמענים לרשימת הדיוור, להביא יותר קוראים לבלוג. אחרי שיש מטרה אפשר להתפנות לגיבוש אסטרטגיה וטקטיקה להשגת המטרה שהצבנו.
הרצאה על שיווק באינטרנט | סער ברעם
 • העריכו את מצב הנכסים הדיגיטליים שלכם. תוכנית שיווק באינטרנט מבוססת על נכסים דיגיטליים. לכן חשוב לעשות בדק בית ולבחון אילו נכסים עומדים לרשותנו ואילו נכסים יש לבנות מאפס.
  יש לכם אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק, עמוד עסקי בלינקדאין, בלוג, רשימת דיוור, דפי נחיתה, קמפיינים ממומנים בגוגל, בפייסבוק, בלינקדאין או באינסטגרם. נכסים אלו הם התשתית עליה מבססים את אסטרטגיית השיווק באינטרנט ובלעדיהם – לא ניתן להתקדם ולקדם. אם אין לכם נכסים דיגיטליים כאלו, זה הזמן לבנות לעסק שלכם, ואם כבר יש לכם נכסים דיגיטליים זו העת לבחון אילו ערוצים מניבים לכם את התוצאות הטובות ביותר ולחזק אותם.
 • הבינו את חשיבות המשפך השיווקי ונצלו אותו לתועלתכם. חשוב להבין שלקוחות בדרך כלל לא מבצעים קניות אימפולסיביות.
  למעשה, לקוחות חוקרים במשך זמן – כמה מוצרים ושירותים עד שהם מגיעים להחלטה לרכוש. לכן, כאשר מתכננים אסטרטגיית שיווק באינטרנט צריך לחשוב לטווח ארוך. חשוב להכיר את המסע שמבצעים הלקוחות שלכם ברשת: היכן הם נמצאים, מה הם רוצים, כיצד הם מקבלים ואוספים מידע ועוד.
  חשוב לפגוש את הלקוחות שלכם בצמתים שונים במסעם ברשת ולספק להם אינטראקציה עם בית העסק שלכם.
  השקיעו ביצירת תוכן איכותי, משכנע ומעניין, הפיקו סרטונים, השיקו קמפיינים פרסומיים ממוקדים ומפולחים היטב, שלחו ניוזלטרים, קדמו אורגנית את הנכסים הדיגיטליים שלכם, צרו דיאלוג פתוח עם הלקוחות שלכם ברשתות חברתיות, עניינו אותם, העשירו את עולמם, גרמו להם להיות מעורבים בפעילויות דיגיטליות והשתמשו ברימרקטינג – הכסף כבר יגיע, אולי לא באופן מידי אבל הוא בהחלט יגיע.
 • הקפידו למדוד כל הזמן את הביצועים. בניגוד לאמצעי תקשורת מסורתיים מאמצי שיווק באינטרנט ניתנים למדידה מדויקת.
  גוגל אנליטיקס היא רק דוגמה אחת למערכת סטטיסטית מדויקת שאוספת מידע ממגוון רחב של ערוצי שיווק באינטרנט ומציגה את הנתונים בממשק ידידותי למשתמש.
  מערכות סטטיסטיות מאפשרות לעקוב אחרי קמפיינים, אחרי אתרים, בלוגים, דפי נחיתה, גולשים, עמודים ברשתות החברתיות ועוד נכסים דיגיטליים ודרך מערכות אלו ניתן לקבל מידע מקיף ומפורט על אודות ההצלחה או הכישלון של כל ערוץ שיווקי וכל מהלך פרסומי. תודות למערכות אלו אפשר להפסיק קמפיינים בזבזניים שאינם מניבים לידים והמרות ולהזניק קמפיינים ממומנים מוצלחים שעוזרים לסגור עוד ועוד עסקאות. בעזרת מערכות אלו אפשר לשפר עמודי אתרים, דפי נחיתה, פוסטים בבלוגים, להבין מהיכן הלקוחות שלכם באים, לאן הם הולכים, בני כמה הם, מאיזה מגדר הם, מה הם תחומי העניין שלהם, כיצד הם הגיעו לנכסים הדיגיטליים שלכם, אילו פרסומים השפיעו עליהם ואילו הבריחו אותם ועוד ועוד נתונים חשובים.
  מידע יקר ערך זה מאפשר לערוך אופטימיזציה לכל מהלך שיווקי ולהוציא ממנו את המקסימום.
יתרונות שיווק אונליין | סער ברעם

קידום אורגני בפייסבוק, פרסום בפייסבוק, קידום אתרים אורגני, פרסום בקבוצות בפייסבוק, פרסום באינסטגרם, קידום ממומן בלינקדאין, הפקת סרטוני תדמית, פרסום בוויז וגוגל מיי ביזנס – הם הבסיס לאסטרטגיית שיווק באינטרנט ואם לא משלבים אותם בתוכנית השיווק הכוללת של בית העסק, למעשה מוותרים על הזדמנויות עסקיות רבות שלא ניתן להשיגן בשום דבר אחרת.

מעוניינים לשמוע עוד על שיווק באינטרנט
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

זקוקים לעזרה בבניית אסטרטגיית שיווק באינטרנט? צרו קשר כעת ואשמח לעזור.
אהבתם? בקרו בדף הבית לקריאת טיפים ומידע נוסף.