חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיווק מחדש בפייסבוק

שיווק מחדש הוא אחד הכלים האפקטיביים ביותר שעומדים לרשותנו כמשווקים. המשמעות בשיווק מחדש בפייסבוק היא שאנו מציגים מודעה כלשהי לקהל שכבר נחשף אלינו בצורה מסוימת.
זה יכול להיות לאחר שאותו קהל ביקר באתר שלנו, או צפה בסרטון בעמוד הפייסבוק. מכירים את זה שהגבתם לסרטון של עסק מסוים או נכנסתם לאתר, וכעת לא משנה מה אתם עושים, מודעות של אותו עסק ממשיכות לרדוף אתכם בפייסבוק או באתרים שונים? אז זה זה, בדיוק. כך אתם כמפרסמים יכולים לפרסם בצורה ממוקדת יותר, ולהשיג תוצאות טובות יותר מהפרסום שלכם.
בכתבה הנוכחית נבדוק מה כל כך טוב בשיווק מחדש, ונגלה איך זה עובד בפועל. הישארו עמי, ותהפכו את המותג שלכם לדבר הכי מדובר ברשת!

רימרקטינג בפייסבוק

רימרקטינג בפייסבוק – על הרגלי הרכישה של הגולשים

לא מעט מחקרים מראים שרוב הגולשים לא יבצעו רכישה בפעם הראשונה בה הם נחשפים למודעה שלכם בפייסבוק. יכול להיות מאוד שהם יתעניינו בה, ואפילו יעשו לכם לייק, אבל הם עדיין לא יהיו מספיק "מבושלים" כדי לבצע את הפעולה הרצויה ולסגור את העסקה.
אממה, בפעם השניה, או אפילו הרביעית שהם יראו מודעה או פרסום כלשהו שגם יתכתב עם המיתוג שלכם, הם יחושו הרבה יותר בנוח להשאיר פרטים או לרכוש את המוצרים שלכם.
ואין טוב מדוגמא ספציפית:
נניח שאני רוצה למכור מזרנים חדשים. בפעם הראשונה שלקוח פוטנציאלי יראה את המודעה שלי בפייסבוק, בהנחה שהיא רלוונטית עבורו, יש סיכוי טוב שהוא יגיע לדף המכירה באתר שלי כדי לקבל פרטים נוספים. עם זאת, יש סיכוי טוב שהוא עדיין לא ירצה להזמין ממני את המזרן, ויקח לו קצת יותר זמן כדי "להתבשל".

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

כאן שיווק מחדש בפייסבוק נכנס לתמונה

כאן השיטה המדהימה של שיווק מחדש בפייסבוק נכנסת לתמונה – ברגע שהלקוח הפוטנציאלי נכנס לדף הנחיתה אני "צובע" אותו ומכניס אותו לרשימה מיוחדת שיצרתי מבעוד מועד של שיווק מחדש.
לאחר מכן, אוכל ליצור באמצעות מערכת הפרסום של פייסבוק, קמפיין חדש, בו אגדיר את קהל היעד שלי כבנוי רק מאותם אנשים "צבועים" (הם מדהימים, האמת 😊).
להם, ורק להם, אני אוכל לפרסם מודעה מעניינת שאומרת נניח:
"ראיתי שהתעניינת במוצר שלנו, האם ידעת שכל המוצרים באתר מוצעים כעת בהנחה מ ד ה י מ ה?"
במצב כזה, בו הלקוח כבר הביע עניין במוצר, סביר להניח שהוא יהיה מעוניין ברגע שנחשוף מולו הצעה אטרקטיבית. או אז, הסבירות שישאיר פרטים תהיה הרבה יותר גבוהה.

שיווק מחדש בפייסבוק – למה זה כה אפקטיבי?

הקמפיין המושלם – העובדה שהגולשים מאוד מעורבים ברשת החברתית פייסבוק, מאפשרת לכם למקסם את יעילות הקמפיין ולהפוך את הקמפיין שלכם ליותר מתוחכם. פייסבוק מאפשרת לכם לדעת אילו סרטונים נצפו, באילו דפים הגולשים ביקרו באתר ולקבל מידע נוסף שיסייע לכם להתאים לכל גולש את קמפיין הרימרקטינג המדויק עבורו.
אתם מוכרים יותר – כשהמודעה מגיעה ממקור מוכר וידוע, כך גדל הסיכוי שהגולשים יגיבו בחיוב למודעה. זאת בשונה ממודעה שנחשפו אליה פעם אחת בלבד.
תקציב נמוך יותר – כשאתם מפרסמים קמפיין רימרקטינג, אתם לא צריכים להתחרות בכל המתחרים שמפרסמים באותה הזירה. יש לכם דרך אחרת שסללתם רק עבורכם עם קהל "שנצבע" במיוחד למטרה זו, ובדרך כלל עלות הפרסום הרבה פחות גבוהה.
לקוח "חם" יותר ובשל לקראת רכישה – יתכן שהלקוח לא מעוניין בשירות באותו הרגע, אלא רק לאחר כמה חודשים. רימרקטינג בפייסבוק היא הדרך היעילה ביותר להזכיר לו שאתם קיימים, ובכך לשפר את תחושת האמינות שלו.

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מהעסקים יכולים לקבל תוצאה טובה יותר ממה שקורה כרגע!

מה משפיע על הצלחת קמפיין בפייסבוק?

אחד הגורמים המשפיעים על הצלחת קמפיין הפרסום בפייסבוק, הוא מיקוד הקמפיין לקהל היעד המתאים.
תוכלו להעלות מודעה איכותית עם קופי מדהים ועיצוב מרשים ולתקצב אותה בנדיבות, אבל אם לא תכוונו אותה לקהל היעד המתאים, היא צפויה להכשל.
מפרסמים מתחילים נוטים לפנות לקהלי יעד "קרים", שאין להם מושג מי הם, וכך קשה להם יותר למכור מוצרים או שירותים.
טכניקת הרימרקטינג מאפשרת למפרסמים "לחמם" את קהל היעד, ולהגיע לגולשים שכבר מסרו מידע ופרטים בנכסים הדיגיטליים של המפרסמים.

כיצד יוצרים קמפיין רימרקטינג?

עקבו אחר השלבים הבאים וצרו קמפיין רימרקטינג יעיל משלכם:
בנו אתר או דף נחיתה שמקבל טראפיק ממקומות שונים: מתוצאות החיפוש האורגניות או הממומנות, מדיוור, שיווק וכן הלאה. ניתן להשתמש גם באתר קיים.
שתלו קוד פייסבוק באתר שלכם (תוכלו להיעזר במדריך הזה שהכנתי).
צרו קהלי יעד בפייסבוק המותאמים אישית לצורך שלכם
ולאחר מכן בנו מודעה רלוונטית, שמיועדת בדיוק לקהל "החם" שכבר ביקר באתר ונחשף למותג שלכם.

רימרקטינג בפייסבוק, הטעמת קוד | סער ברעם
שיווק מחדש בפייסבוק, הטעמת קוד | סער ברעם

לסיכום:

רימרקטינג היא שיטת פרסום אפקטיבית, שיכולה להביא תוצאות יפות גם בתקציב נמוך.
יתרונו המרכזי של קמפיין שיווק מחדש בפייסבוק, טמון בעובדה שאינכם עומדים בתחרות מול המתחרים הרגילים שלכם, אלא יוצרים זירה חדשה, שבה אתם מככבים ומשפיעים על קהל היעד שלכם.

מעוניינים לשמוע עוד על שיווק מחדש בפייסבוק
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

אם אתם צריכים עזרה ממוקדת יותר בהקמת קמפיין רימרקטינג, או מעוניינים בייעוץ בנוגע לשיווק בפייסבוק, זה הזמן ליצור קשר.

מאמרים ומדריכים נוספים אצלי באתר