fbpx

פרסום בגוגל אדוורדס

פרסום בגוגל אדוורדס | סער ברעם

נכון לשנת 2021, מככב מנוע החיפוש של גוגל כבעל נתח שוק ב-80% מהחיפושים בכל רחבי העולם.
הנתון המספרי המרשים הזה מוכיח ללא צל של ספק שגוגל שולטת בעולם הפרסום הדיגיטלי היום, ומחזק את התועלת והערך הרב למפרסם במערכת הפרסום של Google Adwords.(מכאן והלאה נקרא למערכת Google Ads, כי זה המונח המקצועי הנפוץ).
כמומחה פרסום בגוגל אדוורדס, החלטתי לרכז עבורכם 6 מהלכים שחשוב לבצע, המשפרים מאוד את החזר ההשקעה בפרסום באדוורדס וחוסכים הרבה כסף, אנרגיות והתנסות בלתי מקצועית שעלולה לעלות ביוקר.

1#- השקיעו בדף הנחיתה שלכם

הבאת גולשים באופן ממומן על ידי מערכת הפרסום של גוגל אדס, אינה ערובה להצלחה.
יהיה עליכם להשקיע בעמוד נחיתה איכותי, שיניע את הגולשים לבצע פעולה (השארת פרטים, יצירת קשר טלפוני וכן הלאה), כדי שההשקעה אכן תחזיר את עצמה.
כמה דגשים לעמוד נחיתה איכותי:

 • שימו בדף הנחיתה דגש על התועלות ללקוח ומה ירוויח אם יפנה אליכם.
 • ייחדו מקום להמלצות לקוחות לצורך יצירת אמון בסיסי (נסו לשלב גם סרטוני וידאו של עדויות).
 • הבליטו את טופס יצירת הקשר, אם ניתן כבר בתחילתו של עמוד הנחיתה. חשובה מאוד איכות ההנעה לפעולה של הגולש בעמוד, ולכן הגדילו את כיתוב מספר הטלפון, הוסיפו קריאה לפעולה מיידית, וודאו שכל הפרטים ליצירת קשר ברורים די הצורך.
 • התאימו את העמוד לכל מכשיר, נייד ונייח כאחד, שכן אם לא תעשו כן, תבזבזו תנועת גולשים חשובה.
 • שלבו בדף הנחיתה מילות מפתח רלוונטיות דרכן מגיעים רוב הגולשים. כך תוכלו להגדיל את הרלוונטיות של העמוד וכמובן תעלו את ציון האיכות של מילות המפתח.
 • דאגו לבדוק את ציון האיכות במילות המפתח בגוגל, כדי לראות האם זה טוב.
 • עוד כמה טיפים על מה צריך שיהיה בדף הנחיתה שלכם, תוכלו למצוא כאן.

טיפ ממני למתקדמים: לצורך ניתוח דף הנחיתה שלכם היעזרו ב-Google Analytics. באמצעות גוגל אנליטיקס ניתן לזהות את האזורים אליהם נמשכים הגולשים, האם נשארו בדף או עזבו ותוך כמה זמן, כדי להסיק את השינויים והשיפורים הנחוצים לצורך עליה באחוזי ההמרה.
תוכלו גם להיעזר בכלי ה-HotJar שמאפשר לכם להקליט בוידאו את פעילות הגולשים באתר, וגם לראות על ידי "מפת חום" איפה נמצאת עיקר האינטרקציה של הגולשים עם האתר.

2#- פרסום בגוגל אדוורדס – היעזרו ברימרקטינג (שיווק מחדש)

אחד מכללי המפתח בפרסום בגוגל אדוורדס הוא היכולת להגיע לאנשים שכבר ביקרו באתרכם, ולפרסם מודעות רלוונטיות בכל מקום בו הם מבקרים, כלומר שימוש ברימרקטינג.
כך תוכלו לשכנע אותם שהנה, למרות שהם לא מימשו את הרכישה בפועל, אתם שוב שם עבורם.
שיווק מחדש ידוע כבעל אחוזי הצלחה מרשימים, והוא חושף אתכם בשנית למתעניינים בשירות שלכם ומאפשר לכם הזדמנות לזכות באמונם.
כמה טיפים משתלמים ביותר ברימרקטינג:

 • צרו כמה רשימות שיווק מחדש – תוכלו ליצור רשימת שיווק לדף נחיתה ספציפי או לדף ספציפי באתר שלכם, ולהציג לגולשים שברשימה מודעות שעוסקות בשירות המדויק.
  מניסיון – זה עובד.
 • מודעות טקסט טובות יותר ממודעות תמונה – רוב הנתונים הסטטיסטיים מצביעים על כך שמודעות טקסט ממירות טוב יותר ממודעות תמונה.
  אני מסביר זאת באמצעות תופעה שנקראת "עיוורון באנרים", כלומר, אותם אנשים שמחפשים בגוגל בצורה רצינית כדי לאתר מידע רלוונטי הם בדרך כלל אנשים יסודיים מאוד. אותם אנשים פתחו מעין "עיוורון באנרים" כדי להתמודד עם הרי מידע באונליין, ולכן הם נמשכים בד"כ לטקסטים ולא רואים תמונות.
  כשאתם תשלבו בטקסט את היתרון הרלוונטי ביותר עבורם, זה מה שיעבוד עבורכם בסופו של דבר.
 • היעזרו בסרטונים כאופציה ראשונה – משמעות הדבר היא שכל גולש שביקר באתר או בעמוד הנחיתה ייחשף לסרטון שלכם כמודעת פרסום. הסרטון הינו כלי שיווקי רב עוצמה שיסייע לכם בביסוס מומחיות ובחידוד המסרים השיווקיים שלכם.
פרסום בגוגל אדוורדס | סער ברעם

3#- מקסמו את יכולת המדידה של ביצועי הקמפיין

אחד היתרונות המרכזיים של פרסום באינטרנט (אם לא ה-יתרון החשוב ביותר) הוא היכולת למדוד את ביצועי הקמפיין באופן מדויק ולהשתפר בהתאם.
בצעו מעקב מדיד אחרי הטלפונים הנכנסים מהקמפיין שלכם – מעקב זה מייחד מספר נפרד לכל דף רלוונטי באתר, בעזרתו תוכלו למדוד את כמות הפניות שהקמפיין הניב לכם וכמובן מאין הגיע כל טלפון.
יתר האפשרויות למדידה של אינספור נתונים קיימות במערכת הפרסום של גוגל, דרכה ניתן למדוד בקלות ביצועי ביטויים שונים, שינוי בציון איכות של ביטויים, בחינה באילו אזורים גאוגרפיים מתקבלים הביצועים הטובים ביותר ועוד.

טיפ אישי ממני: אחד הכלים הכי חשובים בפרסום בגוגל אדוורדס שתסייע לכם לשפר את ביצוע הקמפיין היא מערכת הניסויים.
האופציה של "פתיחת ניסוי" מאפשרת לכם לבדוק סטטיסטית שינויים שאתם משלבים בקמפיינים, בין אם מדובר בשינויים בדף הנחיתה או באתר ביחס לקמפיין המקורי ובין אם מדובר על אסטרטגיית הצעת מחיר חדשה שאתם מעוניינים לבדוק ובין אם מדובר על מילות מפתח שונות.
כל שעליכם לעשות הוא להגדיר תקופת זמן של תחילת הניסוי, את מספר הפעמים שהוא יופעל ביחס לקמפיין המקור, ובסיום הניסוי תוכלו לקבל תמונת מצב ברורה על הצלחתו או כישלונו.
עם זאת, זכרו תמיד שזו לא ערובה להצלחה.

בחירת קהל בגוגל אדס

4#- פרסום בגוגל אדוורדס – היעזרו בתוספי מודעות

תוספי המודעות הן פיצ'ר שמוענק לכם באדיבות גוגל אדוורדס שאסור לכם לוותר עליו.
המשמעות של תוספי המודעות היא הגדלת נפח המודעה במידע נחוץ, למשל: תוסף הטלפון המציג את מספר הטלפון של העסק בשמאל למודעה, תוסף Sitelinks שהם קישורים משניים המופיעים מתחת למלל ומעניקים למודעה נפח פיזי, אך בעיקר אפשרות להרחיב את המידע והשירותים השונים במודעה ובכך להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי ההקלקה.

מודעות סייטלינקס בגוגל

5#- השתמשו במילות מפתח שליליות (רק בזהירות!)

סננו ביטויים שאינכם מעוניינים שדרכם יגיעו אליכם הגולשים שלכם כמו למשל: "חינם", "טפסים" וביטויים נוספים הרלוונטיים עבור הקמפיין שלכם.
בעזרת כלי מתכנן מילות המפתח של גוגל, תוכלו לבדוק אילו ביטויים בתחומכם עשויים להיכלל כלא רלוונטיים, ואותם יהיה עליכם להגדיר כמילים שליליות.
גם בעת ביצוע הסינון – היו זהירים. שללו ביטויים בהתאמה מדויקת תחילה ולא בהתאמה רחבה כדי לא לחסום קשת ביטוים גדולה שעשויה להיות רלוונטית עבורכם.
(מה זה התאמה מדויקת בביטויי חיפוש? ברירת המחדל של הכלי היא להציג נפחי חיפוש של ביטויי מפתח בהתאמה נרחבת, כלומר גם חיפושים הכוללים חלק מהביטוי או וריאציות שונות שלו. כשאנו מסמנים בכלי שנרצה לסנן ביטויים "בהתאמה מדויקת" נוכל להציג את המודעות שלנו גם כאשר מחפשים חלק מהביטוי המטורגט או מונחים קרובים אליו, זאת לעומת אם נסמן את אפשרות "התאמה רחבה" ואז מראש נסיר את רוב האפשרויות).

6#- תזמנו את המודעות שלכם בחוכמה

לעסקים שונים, בהם בעלי מקצועות חופשיים כמו רואי חשבון, מעצבי פנים, אדריכלים ובעלי מקצוע נוספים, לא תמיד משתלם לפרסם בסופי השבוע מפני שבדרך כלל הם אינם זמינים בימים הללו.
ההמלצה לנותני השירות הללו, היא שבמידה והם בוחרים להציג את המודעות בסופי השבוע להוריד את הצעות המחיר בימים הללו, ומנגד להעלות את הצעות המחיר בשאר ימות השבוע.
בנוסף, משתלם להתאים את הצעת המחיר לפי שעת היממה, כלומר להעלות את הצעת המחיר בשעות "השיא" בהן מתקבלות מרבית הפניות, ולהוריד הצעות מחיר בשעות הלילה למשל, בהן אף פניה לא מגיע.
אין שום סיבה שתשלמו מחיר גבוה לקליק בשעות בהם הסבירות לקבל פניה שואפת לאפס.

יש לכם שאלות נוספות הנוגעות לפרסום בגוגל אדוורדס? הסתבכתם עם הקמפיין ואתם זקוקים לעזרה? אתם מוזמנים ליצור קשר ממש עכשיו.

מדריכים נוספים שיעזרו לכם להגדיל את המכירות

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
מנהל סושיאל

מהו מנהל סושיאל, מה הוא עושה ביום-יום? אז בניתי את המשרה של מנהל סושיאל עבורך, ומה אנחנו נותנים בסוכנות – כדי לאפשר לעצמך להבין מה

איש שיווק

האם איש שיווק הוא המענה לכל הצרות בעסק? ובכן, לא. אבל יש דברים שאנשי שיווק יודעים לעשות, וזה: לבנות תהליכים שיווקיים, להחליט מה הצרכן הולך

ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים

אסטרטגיה שיווקית

איך מייצרים אסטרטגיה שיווקית שמצליחה? מעבר לתבנית הנכונה, אין נוסחה מוצלחת לתחום מסוים. כמו שאשאל אתכם – איך מתמחרים מוצר? התבנית ידועה, אבל יש הרבה

Call Now Button