fbpx

משרד פרסום לעסקים קטנים

משרד פרסום לעסקים קטנים | סער ברעם

בשעה טובה ומוצלחת פתחתם עסק משלכם. הפרפרים בבטן, ההתרגשות בעיצומה ואתם מלאי תקוות באשר להצלחה העתידית שלכם. רגע לפני שאתם עושים את הצעד הראשון לקידום העסק, טבעי שתמצאו את עצמכם מעט מבולבלים.
מהיכן מתחילים? האם מהקמת דף פייסבוק או אולי קידום בגוגל? אולי הדבר הראשון שיש לעשות הוא להקים אתר משלכם או בעצם לפתוח לעצמכם כרטיס בגוגל מיי ביזנס? לפני שאתם רצים קדימה לתוך ים המשימות המרגשות שיזניקו את העסק שלכם קדימה, קבלו מדריך קטן עם 6 פעולות שיווקיות שאתם חייבים לעשות אותן בשלב הראשוני יחד עם משרד פרסום לעסקים קטנים, הן כדי ליצור תשתית שיווקית בצורה נכונה והן כדי להביא לקוחות.

שלב מספר 1 – פתחו דף עסקי בפייסבוק והתחילו למלא אותו בתוכן

בשלב הראשוני, פתחו דף עסקי משלכם בפייסבוק, שיכיל את התמונות והמוצרים שלכם, יספר על הלקוחות המרוצים שלכם, ויפרסם את השירותים שלכם. עדכנו אותו (או בקשו ממשרד הפרסום לעסקים קטנים לעדכן אותו) עם 2-3 סטטוסים חדשים בשבוע לפחות.
לצד עדכוני התוכן, אל תשכחו לציין את הכתובת ושעות הפעילות שלכם כדי שלקוחות חדשים יגיעו אליכם בקלות, ולהגיע למינימום 100 עוקבים ואוהדים כדי שתהיה לכם תשתית טובה.
טיפ אישי ממני: לא בטוחים מתי לפרסם? שחקו עם השעות כדי לבדוק באילו שעות הקהל שלכם מגיב לפוסטים, ואילו סוגי פוסטים הוא אוהב במיוחד. ככה אני התחלתי.

משרד פרסום לעסקים קטנים: שלב מספר 2 – הצטרפו לקבוצות ותנו ערך

זו עצה שאני מעניק לכל עסק שנמצא עדיין בחיתוליו. לצד הדף העסקי שערכו בצידו, כדאי מאוד להשתתף בקבוצות פייסבוק רלוונטיות בתחום העיסוק שלכם ולהעניק ערך לאנשים.
אל תשבו בצד, תקראו דברים שאחרים כותבים ותגיבו להם. היו פעילים ותנו ערך, ועל ידי התרומה שלכם לדיון תצליחו לשווק את עצמכם בדלת האחורית. למי שמכיר: "תוייגתי ולכן אענה", של אורי לב ארי.

שלב מספר 3 – רכשו דומיין לאתר או לדף הנחיתה העתידי

בשלב הבא, כדי לבצע קידום עסק בצורה אפקטיבית לאורך זמן, משרד פרסום לעסקים קטנים ימליץ לכם על אתר אינטרנט. אבל קצת לפני כן, כדאי מאוד לרכוש דומיין ואחסון לאתר האינטרנט העתידי, ולשמור לעצמכם את כל הפרטים החיוניים כדי שבבוא היום תוכלו לפתח את האתר בקלות.
אם יש לכם תקציב ואתם רציניים, תוכלו לבנות אתר אינטרנט בהתאמה אישית, אולם אם התקציב שלכם מצומצם יחסית, יש אפשרות לבנות אתר תדמיתי פשוט או מיני סייט, שעלויותיהם הרבה יותר זולות.
טיפ קטן ממני: אם אתם רוצים לחשוב לטווח ארוך, רכשו דומיין המכיל בין לא יותר מ-10 תווים, ומכיל גם חלק ממילות המפתח העיקריות של האתר (הבחירה שלכם בשלב הזה תשפיע רבות על קידומו האורגני של האתר).
קראו עוד על בניית אתרים בוורדפרס.

שלב מספר 4 – רישום העסק בגוגל מיי ביזנס (Google My business)

רישום בגוגל מיי ביזנס הוא שלב הכרחי ביותר עבור שיווק העסק שלכם, ויפה שעה אחת קודם. רוב משרדי הפרסום לעסקים קטנים ימליצו לכם לעשות זאת בשלב כזה או אחר, ולו בכדי שתופיעו בתוצאות החיפוש של גוגל.
אם אין לכם עדיין אתר אינטרנט מושקע ומקודם, ואתם מעוניינים לקדם את העסק באופן מקומי, מומלץ מאוד למלא כמה שיותר נתונים בכרטיס העסק שלכם, לצרף תמונות רלוונטיות, לאמת את הכתובת שלכם, ולמקם את העסק על מפת הדיגיטל, בגדול.
כאשר גולש יחפש מילת מפתח רלוונטית, למשל ספר ברעננה, הוא יגיע בקלות לעסק, לכתובתו, לדרכי ההגעה אליו וגם לחוות הדעת הרלוונטיות.
מדובר בהזדמנות פז לעסקים שיודעים לנצל הזדמנויות – אל תפספסו אותה!

משרד פרסום לעסקים קטנים - גוגל מיי ביזנס
פרסום בגוגל מיי ביזנס

טיפ אישי ממני: חשוב לתת את הדעת על עניין ההמלצות (הביקורות) בגוגל לעסק שלי. ההוכחה החברתית לכך שהעסק שלכם מוצלח ואיכותי היא חשובה מאוד, כיוון שזה בסופו של דבר, יגדיר האם הלקוח יגיע אליכם או למתחרים. השקיעו בהמלצות ובקשו מלקוחות להכניס כאלו אם עדיין אין לכם. קראו עוד על גוגל מיי ביזנס.

תחזוק עמוד גוגל מפות

שלב מספר 5 – הקמת פלטפורמת דיוור (ניוזלטר)

מניסיוני האישי, ניוזלטר מעניין, כזה שבאמת עונה לשאלות מתעניינים וגולשים בתחום העיסוק שלכם, יכול להקל עליהם את מלאכת ההתמצאות בנישה בה עובד העסק ולסייע להם להבין בדיוק איך הדברים עובדים אצלכם.
יחד עם משרד פרסום לעסקים קטנים, צרו לעצמכם רשימת תפוצה איכותית, כשעקרון היסוד החשוב ביותר הוא ליצור ערך אמיתי ולהעניק מענה איכותי לשאלות של גולשים. וכיוון שאין טוב ממראה עיניים, בחרתי בדוגמא לניוזלטר איכותי שרק הולך ומשתבח עם השנים:

הקמת ניוזלטר

שלב מספר 6 (מתקדמים) – נהלו קהילה משלכם בפייסבוק

לא, הכוונה שלי לא לפתיחת קבוצה כמו שרבים וטובים עושים בפייסבוק, אלא לניהול קהילה משלכם. בניגוד לקבוצת פייסבוק, בה בדרך כלל יש מנהל אחד המעביר את התוכן לכל חברי הקבוצה, בקהילה הפייסבוקית, חברי הקהילה מוזמנים לתרום לדיונים, לשתף תכנים ממקומות נוספים, לקבוע מפגשים ועוד.
כל עסק קטן שמעוניין להתבלט ולהגיע לקהל עוקבים מרשים, יכול לבחור באופציה של הקמת קהילה סביב אג'נדה נבחרת.
בואו נניח לרגע, שאתם מנהלים עסק בתחום התזונה ושמירה על כושר. יש אינספור דיאטות ודרכים שונות להגיע לאותה מטרה, אם כן, מה יכול לחבר אליכם קהל מסוים של גולשים?
התשובה לכך היא פשוטה והיא, הקהילה שלכם. הקהילה היא זו שיכולה לחבר אותם אליכם, ולגרום להם להתעניין בתוכן שאתם מעלים. את הקהילה ניתן לנהל באמצעות וואטסאפ או פייסבוק, וכך להזמין אנשים להיחשף למסרים הייחודיים שלכם.
כמה דוגמאות לקהילות שמעניקות הרבה ערך לחבריהן:

  • קהילת התוכניסטים – קהילה שהנושא המחבר את חבריה הוא כתיבת התוכן
  • קהילת ללא בזבוזים – קהילה שכל המהות שלה הוא עידוד חיסכון פיננסי
  • קהילת סופרטולז – קהילה מיוחדת ששמה לעצמה למטרה להעניק כלים לייעול העבודה הדיגיטלית
קהילת התוכניסטים

יש לכם רעיונות נוספים לשיווק מהיר ויעיל לעסקים קטנים? מוזמנים לכתוב לי בתגובות.
זקוקים לסיוע בבניית אסטרטגיה דיגיטלית לשיווק העסק? אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר כעת ולהיחשף לשלל כלים דיגיטליים שיסייעו לכם להגיע לקהל גדול של לקוחות חדשים.

קראו גם את המדריכים הבאים:

לשיחה טלפונית איתנו
שתפו:

תוכן עניינים

פוסטים נוספים באותו בנושא
מנהל סושיאל

מהו מנהל סושיאל, מה הוא עושה ביום-יום? אז בניתי את המשרה של מנהל סושיאל עבורך, ומה אנחנו נותנים בסוכנות – כדי לאפשר לעצמך להבין מה

איש שיווק

האם איש שיווק הוא המענה לכל הצרות בעסק? ובכן, לא. אבל יש דברים שאנשי שיווק יודעים לעשות, וזה: לבנות תהליכים שיווקיים, להחליט מה הצרכן הולך

ניהול סושיאל

אחד המקצועות המתפתחים בעשור השני של המאה ה-22, ואחד המוכרים בעשור השלישי של המאה ה-22, הוא מנהל סושיאל. אז מה זה מנהל סושיאל, ואיך מצליחים

אסטרטגיה שיווקית

איך מייצרים אסטרטגיה שיווקית שמצליחה? מעבר לתבנית הנכונה, אין נוסחה מוצלחת לתחום מסוים. כמו שאשאל אתכם – איך מתמחרים מוצר? התבנית ידועה, אבל יש הרבה

Call Now Button