קידום ממומן בגוגל אדס

אם יש לכם מוצר או שירות נפלאים ואתם תוהים באיזה אפיק להשקיע כדי לפרסם אותם, אז קידום ממומן בגוגל אדס בהחלט יכול להיות התשובה עבורכם.
לא בטוחים שכדאי לפרסם בגוגל? הנה כמה נתונים שעשויים לשכנע אתכם:

 • מספר הצפיות בגוגל עמד ב-2020 על יותר 74 מיליארד
 • גוגל היא הספקית הגדולה ביותר של פרסום ברשת
 • נכון ל-2019 יותר מ-7,000,000 משווקים פרסמו באמצעות קידום ממומן בגוגל אדס
 • מודעות פרסום ממומנות מעלות את המודעות לחברות, מותגים ועסקים ב-80%
 • 93% מהחוויות אונליין מתחילות בחיפוש מידע במנועי חיפוש כגון גוגל
 • 95% מהגולשים מחפשים מידע בדף התוצאות הראשון בגוגל, ולא עוברים לדף התוצאות השני
מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

קידום ממומן בגוגל אדס מאפשר לעסקים בכל סדר גודל להגיע לקהלים חדשים, להיחשף לשווקים חדשים ולהגדיל את היקף המכירות, ואם אתם רוצים להצטרף למיליוני העסקים שכבר נהנים מהיתרונות הטמונים בגוגל אדס, אז המדריך שהכנתי עבורכם ילמד אתכם ויספק לכם את הבסיס להשקת קמפיין קידום ממומן בגוגל אדס.

מוכנים?
יאללה, בואו נתחיל.

1 מחקר מילות מפתח לקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס

השלב הראשון בהקמת קמפיין קידום ממומן בגוגל אדס הוא למצוא אילו מילות מפתח רלוונטיות לעסק שלכם. יש כל מיני כלים לביצוע מחקר מילות מפתח, ביניהם: כלי מילות המפתח של גוגל, https://answerthepublic.com/ או https://ahrefs.com/keyword-generator.

לאחר שזיהיתם את מילות המפתח הרלוונטיות לתחום שלכם שבהן תרצו שהמודעות שלכם יחשפו, רשמו לכם אותן וחלקו אותן לקבוצות קטנות יותר בעלות מכנה משותף. זה יעשה לכם סדר בראש ויעזור לכם בהמשך.

תכנון מודעות בגוגל

2 הגדרת החשבון במערכת גוגל אדס

בשלב זה יש להגדיר את חשבון גוגל אדס. לקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס יש 2 רמות ארגון:

 1. קמפיינים
 2. מודעות

בתוך כל קמפיין אפשר להגדיר כמות גדולה מאוד של מודעות. רצוי מאוד שכל קמפיין יאגד בתוכו נושא ספציפי/תחום ספציפי, ושהמודעות בקמפיין יפרסמו את אותו הנושא. זה עוזר להתמצאות ולמיקוד הקמפיין.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

דוגמה: אם מקדמים חנות קוסמטיקה, אז כדאי לחלק למספר קמפיינים, ובתוך כל קמפיין לשלב קבוצת מודעות רלוונטיות, כך:

 • קרם לחות – קמפיין
 • קרם לחות לעור יבש – מודעה
 • קרם לחות לעור שמן –מודעה
 • שפתונים – קמפיין
 • שפתונים אדומים – מודעה
 • שפתונים ורודים – מודעה

לכל קבוצת מודעות ניתן להגדיר מילות מפתח ייעודיות המתאימות להן בהמשך. ככל שהמודעות יהיו מדויקות יותר כך ניתן יהיה להגיע ליותר לקוחות ולבזבז פחות כסף.

3 הגדרת התקציב בקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס

אחת הסיבות שהפכו את מערכת הקידום של גוגל אדס לכל כך פופולריות היא שניתן להשיק קמפיין קידום ממומן בגוגל אדס בכל תקציב כמעט. אפשר להשקיע כמה מאות שקלים בחודש ואפשר להשקיע מיליוני שקלים. כל בעל עסק יכול לבחור בעצמו את תקציב הקידום בהתאם לתקציב שלו ולצרכיו. אפשר לשלוט בתקציב היומי וגם אפשר לשלוט בתקציב לכל ביד, כלומר בעלות שמשלמים לכל מילת מפתח.

כאשר מתחילים, מומלץ תחילה לפזר באופן די שווה את התקציב היומי בקמפיין. לאחר הרצה של כמה ימים או כמה שבועות כדאי לשוב לקמפיין ולבחון אילו קמפיינים היו הכי ממירים ואילו מילות מפתח ומודעות היו הכי אפקטיביות והביאו הכי הרבה לידים. ניתן לשנות את התקציב בכל זמן, כך שאם ממשיכים ועוקבים אפשר לכבות מודעות ומילות מפתח שאינן עובדות ולתקצב בסכומים גבוהים יותר מילות מפתח ומודעות שכן ממירות.

באשר להגדרת התקציב של מילות מפתח – כאן יש למצוא את האיזון העדין שבין עלות הביד שגוגל מציע כדי להגדיל את הסיכוי שהמודעה תוצג בעמוד התוצאות הראשון לבין התקציב שיש ברשותכם.

קידום ממומן בגוגל אדס לדוגמא

4 הגדרת מילות המפתח בקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס

דיברנו מעט בהתחלה על מחקר מילות מפתח, עכשיו נרחיב על הגדרת מילות מפתח במודעות ובקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס.

לכל קבוצת מודעות יש להגדיר מילות מפתח. חשוב שמילות המפתח שבוחרים לכל מודעה או קבוצת מודעות יהיו רלוונטיות לתוכן המודעה.
אם נחזור לדוגמת חנות הקוסמטיקה שלנו הרי שעבור מודעות המקדמות צללית – נתאים מילות מפתח הקשורות לצלליות – צללית אדומה, צללית עמידה מים, צללית אורגנית וכו'. ועבור מודעות המקדמות שפתון – נתאים מילות מפתח שאנשים מחפשים כאשר הם מחפשים שפתונים – שפתון עמיד במים, שפתון אדום, שפתון סגול וכו'.

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מהעסקים יכולים לקבל תוצאה טובה יותר ממה שקורה כרגע!

בנוסף, גוגל מאפשרת עוד סוג של הגדרת מילות מפתח, ברמות התאמה שונות, כדלקמן:

התאמה לביטוי – בהתאמה זו מודעת הקידום תוצג בחיפושים הכוללים את מילת המפתח המדויקת שהוגדרה בתוספת מילים נוספות.
לדוגמה: אם הגדרנו מילת מפתח "צלליות לעיניים", אז גם כאשר גולשים מחפשים בגוגל את הביטוי "היכן רוכשים צלליות לעיניים" המודעה תחשף בפניהם.
התאמה רחבה – בהתאמה זו מודעת הקידום תיחשף כאשר גולשים מחפשים את מילת המפתח, אך לא חשוב באיזה סדר.
לדוגמה: אם הגדרנו מילת מפתח "שפתון אדום לאישה". אז גם כאשר הגולשים מחפשים "שפתון לאישה אדום" המודעה תיחשף בפניהם.
התאמה מדויקת – בהתאמה זו תיחשף מודעת הקידום אך ורק כאשר גולשים מחפשים את מילת המפתח המדויקת שהגדרנו.
לדוגמה: אם הגדרנו מילת מפתח "צלליות ירוקות", אז מודעת הקידום תיחשף אך ורק לגולשים אשר חיפשו בגוגל את מילת המפתח המדויקת – צלליות ירוקות.

5 הגדרת דפי נחיתה בקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס

בקמפיין קידום ממומן בגוגל אדס, המודעות הן טיזר שנועד למשוך לקוחות ומבקרים לדפים מסוימים באתר, בבלוג או לדפי נחיתה עצמאיים. לכן השלב הבא הוא להגדיר את דפי הנחיתה לכל קבוצת מודעות. חשוב להתאים את דף הנחיתה לכל קבוצת מודעות, בהתאם לנושא שלו.

אם המודעה מקדמת צלליות כחולות, היא צריכה להפנות לקוחות לדף נחיתה שיש בו מבחר צלליות כחולות. אם יש מודעה על שפתונים עמידים במים, לחיצה על המודעה צריכה להעביר את הלקוח לדף נחיתה עצמאי או דף נחיתה באתר שמוצגים בו מוצרים ומידע על שפתוחים עמידים במים.

מעוניינים לשמוע עוד על קידום ממומן בגוגל אדס
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

6 חיבור לגוגל אנליטיקס ומעקב אחר קמפיין קידום ממומן בגוגל אדס

הקמת קמפיין קידום ממומן בגוגל אדס כרוך גם בתחזוקה וניהול שוטפים. כלומר, לא די להקים את הקמפיין, צריך לעקוב אחריו, לקבל נתונים, לנתח אותו ולעשות לו אופטימיזציה כל העת.
לשם כך, חשוב להתחבר לגוגל אנליטיקס. בעזרת המערכת הסטטיסטית של גוגל אנליטיקס אפשר לראות וללמוד על האפקטיביות של הקמפיין וגם אפשר ללמוד הרבה מאוד על הלקוחות. בגוגל אנליטיקס רואים כמה לקוחות לוחצים על המודעות, מנין הם מגיעים, מה גילם, באיזה שפה הם מדברים, אפשר לראות כמות המרות, אילו מילות מפתח הן הממירות ביותר, אילו מסרים שכנעו יותר ולקבל תובנות מאוד חשובות על קהל היעד שלכם.

לסיכום:

אלו הם היסודות המרכזיים להשקת קמפיין קידום ממומן בגוגל אדס והם המפתח לקידום מוצלח, חסכוני, מדויק וממיר.

אם יש לכם שאלות בנושא קידום ממומן בגוגל אדס, אם אתם מעוניינים במידע נוסף או שאתם מחפשים חברת שיווק דיגיטלי מקצועית שתנהל עבורכם קמפיין ממומן בגוגל אדס על בסיס אסטרטגיית דיגיטל חכמה, מתקדמת ומותאמת אישית, אתם מוזמנים ליצור קשר בכל עת, ונשמח לעמוד לשירותכם.

מדריכי קידום בגוגל נוספים שיעשו לכם סדר