חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בניית אסטרטגיה שיווקית

המעבר של עסקים רבים לעולם הדיגיטלי הביא לשינוי ניכר באופן שבו עסקים מקדמים ומפרסמים את עצמם; מעיתונים ועלונים, העולם עבר לדיגיטל, ואנשים רבים כיום מעדיפים לבצע רכישות של שירותים ומוצרים אונליין ולא פנים מול פנים. בעקבות זאת, בעלי עסקים היו צריכים לשנות את האופן שבו הם משווקים את עצמם; בניית אסטרטגיה שיווקית נכונה ומדויקת עבור העסק שלכם יכולה להוות מקפצה שתתורגם לצמיחה מתמדת של העסק. במאמר הנוכחי נגלה מה בדיוק הולך מאחוריי הקלעים של בניית אסטרטגיה שיווקית, וכיצד תוכלו ליהנות מתוצאות מיטביות בטווח הקצר וגם הארוך.

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

בניית אסטרטגיה שיווקית במאה ה-21: מה חשוב לדעת?

בדיוק כפי שהכותרת מרמזת, בניית אסטרטגיה שיווקית דורשת בנייה הדרגתית ומדויקת של הדרך שבה תקדמו את עצמכם. כדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, חשוב לנקוט בצעדים הבאים, שמהווים בסיס חשוב לשיווק דיגיטלי:

מומחה בניית אסטרטגיה שיווקית | סער ברעם
  • הגדרת קהל היעד של העסק: לפני ביצוע של כל פעולה שיווקית, יש להגדיר תחילה מי הם הלקוחות שלכם. ניתן לעשות זאת עם כלים מקוונים, שבהם תקבלו ייצוג וירטואלי של הלקוחות שלכם על סמך נתונים דמוגרפיים, התנהגויות צרכניות וצרכים שהם מעוניינים למלא. ברגע שתהיה לכם הבנה ברורה מיהו קהל היעד שלכם, תוכלו להתאים את מאמצי השיווק שלכם כדי לענות על הצרכים והרצונות הספציפיים שלו.
  • הגדרת יעדים ברורים: הצעד הבא בבניית אסטרטגיה שיווקית הוא זיהוי יעדים ספציפיים שניתנים למדידה; יעדים אלו צריכים להתאים ליעדים העסקיים שלכם, וצריכים להיות SMART (ספציפיים, ניתנים למדידה, ניתנים להשגה, רלוונטיים, מוגבל בזמן). כיום ישנם מספר כלים מקוונים שמאפשרים למדוד הצלחה של קמפיינים כאלו ואחרים, ובאמצעות ניתוח הנתונים ניתן להחליט מה הצעד הבא שיש לנקוט כדי למקסם תוצאות.
  • מחקר של מתחרים: בעסקים כמו בעסקים, חשוב להכיר את המתחרים, ולבחון מה הם עושים באמצעות ניתוח אתרי האינטרנט, חשבונות המדיה החברתית שלהם וכל נוכחות מקוונת אחרת. בדקו את התוכן, הקמפיינים והאסטרטגיות שלהם כדי לזהות הזדמנויות לבדל את העסק שלכם, ולבנות מותג מצליח וייחודי עם נוכחות חזקה אונליין.

68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?
  • פיתוח אסטרטגיית תוכן: יצירת תוכן היא חלק בלתי נפרד משיווק דיגיטלי. כיום, מנועי חיפוש, ובעיקר גוגל, מדרגים אתרים שונים על סמך פרמטרים של איכות וכמות, וזה כולל תוכן. מלבד מאמרים באתר או בבלוג, תוכן של העסק שלכם צריך לכלול שילוב של פוסטים בבלוג, מאמרים, אינפוגרפיקה, סרטונים ופוסטים במדיה חברתית. אסטרטגיית התוכן שלכם צריכה לכלול גם תוכנית לקידום תוכן, כגון באמצעות שיווק בדוא"ל או פרסום ברשתות חברתיות, באופן שמותאם לעסק שלכם וללקוחותיכם בו זמנית.
  • שימוש בכוחו של SEO: קידום SEO מתכוון למכלול פעולות שיווקיות, ללא תשלום, שעסקים מקוונים צריכים לבצע כדי שהאתר שלהם ידורג גבוה ברשימת החיפושים. ביצוע אופטימיזציה של האתר והתוכן שלכם למנועי חיפוש מאפשר לשפר את הנראות ולהוביל יותר תנועה לאתר שלך – בלי שתצטרכו לשלם על כך. אולם, כדי להוציא לפועל את האסטרטגיה השיווקית הזו, יש לבצע מחקר על מילות מפתח רלוונטיות, יצירת תוכן באיכות גבוהה ובניית קישורים נכנסים ויוצאים מהאתר.
  • שימוש במדיה חברתית: בניית נוכחות חזקה בפלטפורמות המדיה החברתית מאפשרת לעסקים להתחבר לקהל היעד שלהם, לקדם תכנים ולהגביר את המודעות למותג. שימוש במדיה חברתית יוצר מעורבות ישירה עם קהל היעד, ומאפשר להשיק קמפיינים במדיות חברתיות, שכידוע – יש להן כוח עצום. 
  • ביצוע פרסום בתשלום: מלבד אופטימיזציה ללא תשלום, חשוב לשקול גם קמפיינים ממומנים, כמו גוגל אדס או פרסום במדיה חברתית, כדי להגיע לקהל גדול יותר ולהוביל תנועה ממוקדת יותר לאתר שלכם. הפעולה הזו כוללת מחקר ומיקוד של מילות המפתח והדמוגרפיה הנכונות, יצירת מודעות מושכות, ניטור וביצוע אופטימיזציה קבועים של קמפיינים בתשלום שהשקתם.
  • מדידה ודיוק של האסטרטגיה השיווקית: מלבד בניית אסטרטגיה שיווקית, יש לבצע מדידה מתמשכת של האפקטיביות של הקמפיינים והאתר שלכם: על ידי מעקב אחר מדדי ביצועים מרכזיים (KPIs), כגון תעבורה לאתר, המרות והחזר ROI. ניתן יהיה להמשיך עם אסטרטגיות שהצליחו, ולדייק או לשנות אסטרטגיות שלא הניבו את התוצאות הרצויות.

רוצה לדעת כמה כל ליד/מכירה תעלה לך?
93% מהעסקים יכולים לקבל תוצאה טובה יותר ממה שקורה כרגע!

בניית אסטרטגיה שיווקית מדויקת לעסקים

אסטרטגיה שיווקית מוצלחת היא תהליך מתמשך ודורשת ניטור, בדיקה והתאמה שוטפת. כדי לעשות זאת, חשוב לא להיות שאננים, ולבצע את השינויים וההתאמות שנדרשים עבור הצלחה בעולם המקוון. מדובר במשימה שדורשת השקעה של שעות רבות, ובעלי עסקים רבים לא מכירים את הכלים המתקדמים שיש כיום לשיווק דיגיטלי. כדי ליהנות מתוצאות מיטביות, חשוב להשתמש בשירות של חברת שיווק דיגיטלי שתדע להביא אתכם ליעדים שלכם.

שחמט, אסטרטגיה

הצוות שלי ואני מספקים ללקוחות מעטפת שירות שכוללת שיווק אונליין מדויק ומנצח. עם האסטרטגיה הנכונה לצידכם, אתם לא תישארו מאחור, ותוכלו ליהנות מהצלחה ארוכת טווח, גם בעולם התחרותי כיום.

מעוניינים לשמוע עוד על בניית אסטרטגיה שיווקית
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם