פישינג בפייסבוק: זה אמיתי או לא?

כמה פעמים כבר שאלו אותי, "זה אמיתי או לא?" או "האם ההודעה הזאת אמיתית או לא?". על פישינג בפייסבוק, בקלות

ההודעה הזו מבילה לפאניקה. התקשרו אלינו בשעה 18:00 ביום שישי, ממש לקראת ארוחת הערב בטענה שהם צריכים לחזור לפייסבוק 'עד 24 שעות מרגע ההודעה'.
הרעיון מאחורי הדבר הזה הוא לשים מקל בגלגלים של מותגים מצליחים יחסית. אתם תפרסמו, תהיו פעילים, תבנו את המותג שלכם כמו שצריך ואז תקבלו הודעה כמו הזו שלמטה. הם רוצים לקחת מכם את החשבון כדי לעשות שימוש במשתמש שלכם ובתוכן שכבר העלאתם בעבר. תקבלו הודעה כזו:

פישינג בפייסבוק - איך זה נראה? פישינג בפייסבוק – איך זה נראה?

אל תחשבו על לגעת בה. זה ספאם והתוכן בפנים הוא וירוס.

איך מזהים?

כמה קריטריונים לזיהוי פישינג בפייסבוק:

1. בדרך כלל תמונת פרופיל של פייסבוק כדי להגביר אמינות, בדרך כלל עם דף בשם דומה ל-"הגדרות", "אזהרה", או "info". להרבה זה כבר קרה, כולל לדף שלנו. שימו לב שלא תהיה תמונת פרופיל לגמרי של פייסבוק, מתוך חשש לתביעה רצינית. כאן הם עוד יכולים להשתעשע בדבר.

2. ישתפו תוכן שלכם, כדי שההתראה תגיע אליכם בוודאות. בין אם מדובר בסרטון, תמונה, או אפילו במקרה הזה – ארמאנני ספא כולה שינוי את תמונת הפרופיל.

3. מאיימים בסגירת הדף/בעיות בהגדרות. כל דבר שנשמע 'רציני', כדי להפוך את זה לרציני.

4. אם כותבים לכם בעברית, זו תהיה עברית קלוקלת של גוגל טרנסלייט, נסו בעצמכם. פייסבוק לא היו מרשים לעצמם. ככה זה גם בכל שפה, זה לא עברית תקינה בכלל.

5. לא סגרו לכם את הדף? אז הכל בסדר. אם תהיה בעיה חריגה עם הדף שלכם, פייסבוק יסגרו ואז אתם תצטרכו לשאול שאלות ולרדוף אחריהם.

טוב, זה כבר קרה. איך מטפלים במקרה של פישינג בפייסבוק?

1. קודם כל, לשנות את הססמה. מיד לאחר שמשנים את הססמה, פייסבוק יעלה מסך בו הוא יבקש מכם להתריע בפני פעולות קודמות ולהתנתק ממכשירים קודמים. זה בדיוק מה שתעשו:

הכנסו למסומן בכחול כהה. ההגדרות שלכם. זה יהיה תחת החץ בפרופיל שלכם, ליד לחצן העזרה.

הצעד הבא יהיה לשנות את הססמה – מסומן באדום. לאחר מכן, תוודאו שאף מכשיר לא מחובר אליכם (בכחול בהיר).

הדבר השלישי שתעשו הוא בדיקת אבטחה כללית. לראות שאין מיילים נוספים בחשבון שצירפו עבורכם, אין אנשי קשר ובכללי לעבור בחלונות של שני המקומות שהרגע סימנתי עבורכם.

היזהרו והשמרו!

לפרטים נוספים ולהעריך את האמינות בעבודה איתי, לחצו כאן

תוכן עניינים

בקשו שיחה חוזרת
שתפו:
פוסטים נוספים באותו בנושא
משרד פרסום דיגיטלי

בשביל לבנות אסטרטגיית שיווק נכונה, ולתת למפרסם לנהל לנו את הקמפיינים ואת תוכנית השיווק לעסק, אנחנו צריכים ללמוד על עסקים המעניקים את שירותי הפרסום הדיגיטליים,

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים הוא מקצוע נפוץ בשוק העצמאיים היום. לכן, כדאי שנדע מהם הקריטריונים למעצבים טובים, למה עיצוב אתרים הוא חשוב ומהן העלויות אותן נהוג לגבות

רימרקטינג

רימרקטינג היא אחת השיטות היותר יעילות לשיווק דיגיטלי מוצלח, במיוחד אם יש לכם ותק וקהל לקוחות רחב יחסית. החלטתי להסביר לכם מה זה רימרקטינג, איך

חבילת פרסום בפייסבוק

אחד השיקולים המרכזיים של עסקים כשהם רוצים לשווק את העסק שלהם בצורה אקטיבית הוא תקציב, ומהם הסעיפים הקטנים בו החלטתי להראות לכם מהם הסעיפים של

Call Now Button דילוג לתוכן