פישינג בפייסבוק: זה אמיתי או לא?

כמה פעמים כבר שאלו אותי, "זה אמיתי או לא?" או "האם ההודעה הזאת אמיתית או לא?". על פישינג בפייסבוק, בקלות

ההודעה הזו מבילה לפאניקה. התקשרו אלינו בשעה 18:00 ביום שישי, ממש לקראת ארוחת הערב בטענה שהם צריכים לחזור לפייסבוק 'עד 24 שעות מרגע ההודעה'.
הרעיון מאחורי הדבר הזה הוא לשים מקל בגלגלים של מותגים מצליחים יחסית. אתם תפרסמו, תהיו פעילים, תבנו את המותג שלכם כמו שצריך ואז תקבלו הודעה כמו הזו שלמטה. הם רוצים לקחת מכם את החשבון כדי לעשות שימוש במשתמש שלכם ובתוכן שכבר העלאתם בעבר. תקבלו הודעה כזו:

פישינג בפייסבוק - איך זה נראה? פישינג בפייסבוק – איך זה נראה?

אל תחשבו על לגעת בה. זה ספאם והתוכן בפנים הוא וירוס.

איך מזהים?

כמה קריטריונים לזיהוי פישינג בפייסבוק:

1. בדרך כלל תמונת פרופיל של פייסבוק כדי להגביר אמינות, בדרך כלל עם דף בשם דומה ל-"הגדרות", "אזהרה", או "info". להרבה זה כבר קרה, כולל לדף שלנו. שימו לב שלא תהיה תמונת פרופיל לגמרי של פייסבוק, מתוך חשש לתביעה רצינית. כאן הם עוד יכולים להשתעשע בדבר.

2. ישתפו תוכן שלכם, כדי שההתראה תגיע אליכם בוודאות. בין אם מדובר בסרטון, תמונה, או אפילו במקרה הזה – ארמאנני ספא כולה שינוי את תמונת הפרופיל.

3. מאיימים בסגירת הדף/בעיות בהגדרות. כל דבר שנשמע 'רציני', כדי להפוך את זה לרציני.

4. אם כותבים לכם בעברית, זו תהיה עברית קלוקלת של גוגל טרנסלייט, נסו בעצמכם. פייסבוק לא היו מרשים לעצמם. ככה זה גם בכל שפה, זה לא עברית תקינה בכלל.

5. לא סגרו לכם את הדף? אז הכל בסדר. אם תהיה בעיה חריגה עם הדף שלכם, פייסבוק יסגרו ואז אתם תצטרכו לשאול שאלות ולרדוף אחריהם.

טוב, זה כבר קרה. איך מטפלים במקרה של פישינג בפייסבוק?

1. קודם כל, לשנות את הססמה. מיד לאחר שמשנים את הססמה, פייסבוק יעלה מסך בו הוא יבקש מכם להתריע בפני פעולות קודמות ולהתנתק ממכשירים קודמים. זה בדיוק מה שתעשו:

הכנסו למסומן בכחול כהה. ההגדרות שלכם. זה יהיה תחת החץ בפרופיל שלכם, ליד לחצן העזרה.

הצעד הבא יהיה לשנות את הססמה – מסומן באדום. לאחר מכן, תוודאו שאף מכשיר לא מחובר אליכם (בכחול בהיר).

הדבר השלישי שתעשו הוא בדיקת אבטחה כללית. לראות שאין מיילים נוספים בחשבון שצירפו עבורכם, אין אנשי קשר ובכללי לעבור בחלונות של שני המקומות שהרגע סימנתי עבורכם.

היזהרו והשמרו!

התמיכה והעזרה לעולם הפישינג נעשית על ידי הצוות שלנו ובתשלום.

מאמרים שימושיים נוספים אצלי באתר

תוכן עניינים

שתפו:
פוסטים נוספים באותו בנושא
פרסום משרה בפייסבוק

פרסום משרה בפייסבוק נהיה יותר פופולרי בקרב משתמשים ומעסיקים שמחפשים עובדים, ואפשר להשתמש בפלטפורמה הזאת בשביל למצוא את העובד הנכון עבורכם או את המשרה המתאימה לכם. הנה 5 כלים שפייסבוק מציע לנו בהם נוכל כדי להשיג את המטרה הזאת.

פרסום בפייסבוק לעורכי דין

הרשתות החברתיות הפכו בשנים האחרונות לפלטפורמה משמעותית לפרסום ושיווק של בעלי מקצוע. מדובר באתגר לא פשוט, ובעולם עורכי הדין נראה שמדובר באתגר כפול לאור ההצפה בשוק והסערות סביב המערכת המשפטית בכלל ולשכת עורכי הדין בפרט. אז איך עושים את זה נכון? כללים, רעיונות ודוגמאות – במאמר הבא.

קידום מסעדות בפייסבוק

בין אם אנחנו פותחים מסעדה, לבין אם יש לנו מסעדה כבר זמן רב ואנחנו רוצים לקוחות נוספים, שיווק דיגיטלי נכון שלה יוסיף לנו לקוחות רבים. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשווק את המסעדה שלכם בפייסבוק.

בקשו שיחה חוזרת