חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קידום דף אינסטגרם

הרשת החברתית אינסטגרם, הפכה בשנים האחרונות לפלטפורמה מובילה לפרסום עבור אנשים פרטיים ועסקים בכל סדר גודל. במקור, הייתה מיועדת האינסטגרם לפרסום תמונות מרובעות בסגנון רטרו, אך כיום היא מציעה כמעט הכל: החל מהעלאת תמונות מעוצבות המייצגות נאמנה שלל מותגים, דרך סרטונים קצרצרים ומדליקים בסטורי, וכלה בהעלאת גריד תמונות מדליק בפיד, שיסייע לכם למשוך את תשומת לב הלקוחות שלכם.
כדי לנצל את שלל האפשרויות שמציע חשבון האינסטגרם העסקי בצורה המיטבית, יש להבין תחילה מהם היתרונות הייחודיים של אינסטגרם שמבדילים אותה מחברתה הטובה פייסבוק, ומהם הצעדים עבור קידום דף אינסטגרם מצליח ופופולרי. אני מוכן להתחיל, מקווה שגם אתם (:

מה אומרים עלי לקוחות שקיבלו ממני שירות?

קידום דף אינסטגרם – מה ההבדל בין פייסבוק לאינסטגרם?

נהוג כמעט תמיד להכליל את פייסבוק ואינסטגרם יחד, וזאת מפני שאינסטגרם נקנתה על ידי פייסבוק. עם זאת, שתי הרשתות החברתיות נבדלות זו מזו, שכן המסרים בהן הם לא אותם מסרים, והקהל הוא לא אותו קהל.
בנוסף, בעוד הנישה של פייסבוק, משמשת במידה רבה ליצירת קשרים עם חברים ובני משפחה, החוזק של אינסטגרם הוא הצד הויזואלי.

מה היתרונות של אינסטגרם על פני פייסבוק?

הנה חמש חוזקות חשובות שישכנעו גם אתכם להתחיל לפרסם את העסק שלכם באינסטה:

  1. מעורבות וחשיפה גבוהות במיוחד – המעורבות והחשיפה ברשת האינסטגרם, גבוהות במידה משמעותית מכל רשת חברתית אחרת.
  2. מיליארדי משתמשים מכל רחבי העולם – משתמשים רבים יכולים להחשף למסרים שלכם.
  3. פרסום בעלויות נמוכות – הפרסום באינסטגרם מוצע למשתמשים בעלויות נמוכות מאוד יחסית לפרסום בפלטפורמות אחרות.
  4. פרסום גם בפיד וגם בסטורי – אינסטגרם היא רב-גוונית, וככזו היא מאפשרת למפרסם להופיע גם בפיד וגם בסטורי יחדיו בשלל מודעות. קראו עוד על קידום ממומן בסטורי באינסטגרם.
  5. אינסטגרם היא העתיד – פרסום באינסטגרם יכול להביא לעסק חשיפה לכל סוגי הגילאים, בפרט לדור הצעיר שגילה את האינסטגרם לאחר שעזב לאחרונה את פייסבוק.
68% מהעסקים עוזבים את חברת השיווק שלהם תוך חודש בגלל פער בתוצאות
לכן הם נמצאים בלופ אינסופי של החלפת חברת דיגיטל, ייאוש ותסכול.
רוצה להכיר את חברת הדיגיטל שזמן הלקוחות הממוצע שלה גבוה?

כך תקימו ותפרסמו דף אינסטגרם עסקי, צעד אחר צעד

הקמת משתמש אינסטגרם עסקי – אם אתם לא יודעים כיצד לעשות זאת בקרו במדריך פתיחת חשבון באינסטגרם.
אם יש לכם כבר חשבון משתמש אינסטגרם בו מפורסמים תכנים הקשורים למותג שלכם, הפתרון היעיל ביותר הוא להמיר אותו בקלות לעמוד עסקי. ההמרה תאפשר לכם לגשת לתכונות הייחודיות המיועדות אך ורק לעמודים עסקיים, והמעבר כלל לא יפריע בשום צורה לעוקבים הקיימים.
אם אתם מוטרדים באשר להמרת הדף, תוכלו להקים עמוד אינסטגרם חדש לעסק.
הירשמו לאינסטגרם – אם עדיין אינכם רשומים לרשת האינסטגרם,
הורידו את אפליקציית אינסטגרם למערכת ההפעלה שלכם, והרשמו אליה באמצעות שם משתמש וסיסמה שתבחרו.
תוכלו לקשר בין חשבון האינסטגרם שלכם לבין העמוד העסקי בפייסבוק אם תרצו, על ידי לחיצה על "התחבר דרך פייסבוק".
עדכנו את הביו שלכם (תיאור העמוד) – הביו שלכם, כלומר תיאור העמוד העסקי שלכם, מאפשר לכם להזין 150 תווים שמתמצתים את המידע המרכזי על העסק.
בשורות אלו הציגו את הערך העיקרי של המותג שלכם, הוסיפו אימוג'ים שמעבירים את המסר של החברה שלכם, והכניסו בהן את ההאשתג (התגית) הייחודית של החברה שלכם.
תוכלו לערוך את הטקסט גם בעורך חיצוני ולבצע חלוקה נוחה בשורות – ורק אז להעתיק את הטקסט לפרופיל שלכם.

ביו אינסטגרם | סער ברעם

השקיעו בתמונת הפרופיל שלכם – הלוגו בדרך כלל מהווה את סימן ההיכר המרכזי שלכם, ולכן עשוי לשמש גם כתמונת פרופיל מצוינת. כדי להגיע לתמונה החדה ביותר, העלו תמונה בפורמט של 320 על 320 פיקסלים.
מלאו את השדות החשובים בעמוד העסקי שלכם – קידום דף אינסטגרם מצריך גם מילוי שדות חשובים שלא קיימים בחשבון המשתמש הרגיל. למשל: תוכלו להוסיף מייל, טלפון, וכתובת פיזית ולהוסיף כפתורים ייעודיים בפרופיל. בנוסף, תוכלו לעודד גולשים להזמין מוצרים, לקנות או לקבוע פגישה על ידי כפתור קריאה לפעולה.
הקפידו על תוכן מקורי ותמונות מצוינות – אם יש דבר חיוני בעמוד האינסטגרם העסקי שלכם, זה לחלוק עם העוקבים שלכם תוכן ויזואלי מצוין.
ראשית כל, חשבו מה תרצו להציג בפוסטים שלכם. במקרים מסוימים, כמו למשל בעסק בתחום האופנה או הריהוט, תוכלו פשוט להעלות את המוצרים שלכם. כאשר העסק מציע שירותים ולא מוצרים פיזיים, נסו לייצר בדף האינסטגרם אווירה מיוחדת המתכתבת עם פעילות העסק. תוכלו להעזר בגופנים מיוחדים בתמונות, מיתוג קבוע לפוסטים תוך שימוש בצבעים מסוימים וכן הלאה. כך הגולשים יוכלו לזהות במהירות ובקלות את הפוסטים שלכם כשהם גוללים את הפיד, ותיווצר נאמנות גבוהה יותר למותג.

תמונות בדף העסקי באינסטגרם | סער ברעם

בנוסף, אל תשכחו לשלב תמונות מרשימות במקצועיות שלהן.
אין צורך להיות צלמים מקצועיים כדי להעלות תמונות איכותיות, ניתן ליצור תמונות טובות דרך הטלפון, תוך שימוש בכמה טיפים בסיסיים:

שימוש באור טבעי – שפע של אור יוצר תמונות יפות ומחמיאות יותר הן לאנשים והן למוצרים.
המנעו מסנוור – אור עדין תמיד יהיה מומלץ יותר, ולכן צלמו בשעות הבוקר המוקדמות או אחרי הצהריים.
השתמשו ברשת המטריצה – חלוקה של התמונה שלכם לריבועים מאפשרת לכם למסגר אותה באופן מיטבי. נסו לצלם את התמונה שלכם באופן כזה, כך שהאובייקט המרכזי תמיד יהיה בתוך אחד הריבועים.
אל תחששו להיות יצירתיים – צלמו שלל תמונות והעזרו בזוויות צילום שונות כדי להעניק לתוכן שלכם עומק וגיוון.

קידום באינסטגרם מעוצב | סער ברעם

פרסום בסטורי – אחד הכלים האפקטיביים של קידום דף האינסטגרם

הידעתם שמיליון איש צופים בסטוריז באינסטגרם בכל יום, ו40% מהם מדווחים כי הם מתעניינים יותר במוצרים שראו בסטורי מאשר בגלילת הפיד?
רוב בתי העסק כבר מנצלים את אפשרות פרסום בסטורי באינסטגרם, ומושכים את תשומת ליבם של הגולשים באמצעות סטוריז מדליקים. ניתן להשיג אפקט מדהים של סטוריטלינג (תרגום תכנים ונתונים שונים על העסק שלכם לכדי סיפור ייחודי היוצר קשב ומעורבות של הקהל), באמצעות סליידים, סרטונים, תמונות עם התחלה אמצע וסוף. זה גם הכלי שיאפשר לכם להציג את המותג באופן יותר אישי מבלי להתבייש.

סטורי באינסטגרם

איך מעלים סטורי באינסטגרם?

יש מספר אופציות להעלאת סטורי באינסטגרם.
לאחר שתלחצו על הפלוס הכחול, תגיעו למספר אופציות להעלאת הסטורי:
צילום עצמי עם מספר אופציות: בומרנג, צילום בלי ידיים, סופר זום, לייב באינסטגרם, כתיבת תוכן יחד עם צבע ואופציית הלייאאוט (מספר תמונות בתמונה אחת).
העלאת תמונת מדיה מהנייד בשילוב פילטר – כחלק מתהליך קידום דף אינסטגרם תוכלו לצלם את עצמכם או להעלות תמונה קיימת לסטורי. תוכלו לדעת שהעלתם את הסטורי בהצלחה, לאחר שהעיגול המקיף את התמונה בה רשום Your story יהפוך להיות כחול ובמרכזו התמונה שהעלתם.

מעוניינים לשמוע עוד על קידום דף אינסטגרם
השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ולסיום סיומת – שלבו תיאורים והאשתגים לתמונות שלכם
אומנם בתחילת הדרך, האינסטגרם היתה מיועדת בעיקר לתמונות ואיש לא ציפה שישולבו בה טקסטים ארוכים. עם זאת, קופי מדליק וייחודי יכול לעשות הבדל מהותי בתפיסתם של הגולשים, ולגרום להם לחשוב, להרהר, לצחוק והכי חשוב- לחוש חיבור למותג ולמה שהוא מייצג.
השתמשו בברכה ייחודית וקבועה לכם, או סיימו בכיתוב המדבר לקהל היעד שלכם.
לבסוף – הוסיפו האשתגים שמהווים חלק בלתי נפרד מהטקסט, ומסייעים לגולשים להגיע יותר מהר למסרים שלכם.

רוצים לקדם את דף האינסטגרם שלכם? למרות שאין טוב כמראה עיניים כפי שמלמדת אותנו רשת האינסטגרם, אני מזמין אתכם להכיר אותי ואת שיטת העבודה שלי או ליצור קשר באופן אישי.